Qrista Managed by Dedeman Ocak 2023’te açılıyor

Dedeman Hotels & Resorts International, Kars’ın ilk uluslararası markalı oteli olan Qrista Managed by Dedeman için ABC KAR Turizm A.Ş. ile masaya oturdu. Dedeman’ın yeni yönetim sistemi “Managed by Dedeman” ile işletilecek olan otelin Ocak 2023’te hizmete girmesi planlanıyor.

7 Kasım 2022 tarihinde Dedeman Bostancı’da gerçekleştirilen tören ile Türkiye’ye ve Türk turizmine büyük katkıları olan Dedeman Turizm Yönetimi ve telekomünikasyon, turizm ve inşaat sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Kars’ın gelişimine katkı sunan ABC KAR Turizm AŞ arasında Qrista Managed by Dedeman için imzalar atıldı. Bu iş birliği ile şehrin ilk uluslararası markalı oteli olacak Qrista Managed by Dedeman, ayrıca Dedeman’ın yeni yönetim sistemi “Managed by Dedeman” ile işletilecek ilk otel de olmuş olacak. İmza törenine Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özmestçi, ABC KAR Turizm AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şayir, şirket ortakları Doğan Vergül ve Cemil Akbaba ile Dedeman Turizm Grubu yöneticileri katıldı.

Ocak 2023’te hizmete girecek

Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars’ın şehir merkezinde Ocak 2023 itibariyle misafirlerini ağırlamaya başlayacak Qrista Managed by Dedeman; tarihi Kars Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesi, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Ani Ören Yeri’ne 45 km, Sarıkamış’a 40 km, Kars Harakani Havalimanı’na 6 km uzaklıkta konumlanıyor. 1876 yılında Baltık mimarisiyle inşa edilmiş ve günümüze kadar orijinal özelliklerini koruyarak gelmiş özel binasıyla Qrista Managed by Dedeman, 28 odası, düğün ve benzeri organizasyonlara ev sahipliği yapacak 400 kişilik açık avlusu, hamamı, saunası ve restoranı ile hizmet verecek.

Ali Şayir: “Dedeman ailesine katılmaktan büyük gurur duyuyoruz”

İmza töreninde konuşan ABC KAR Turizm AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şayir, Dedeman ailesinin ellerini omuzlarında hissettiklerini belirterek, “Bu gücü bize verdikleri için Dedeman’a çok teşekkür ediyorum. Özellikle kış sezonunda yoğun olan ilimizin yatak sayısını yetersiz gördük ve doğup büyüdüğüm Kars’ın manevi değerlerini yaşatmak, turizme katkı sağlamak amacıyla ortaklarımla beraber bu otel projesine başladım. Kars’a gelen misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için Baltık mimarisiyle inşa edilmiş bu binayı restore ettik ve ABC KAR Turizm olarak burayı Dedeman ailesine kattık. Önce turizme, sonra ilimize, ülkemize ve bizlere katkıyı sağlayan, bu süreçte yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim.” diyerek Dedeman ailesine katılmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

Banu Dedeman: “Kars’ı dört mevsim konumlandırıyoruz”

Dedeman Hotels & Resorts International, tanınmış marka portföyü ile ülkedeki varlığını büyütmeye devam etmeyi planlıyor. Konuşmasında Kars’ın sahip olduğu değerlere vurgu yapan Dedeman “Her bir köşesinde farklı kültürlerin izini taşıyan, tarihi ve doğal dokusuyla görenleri kendine hayran bırakan Kars’ın, turizm sektörü açısından vaat ettikleri gerçekten heyecan verici. Biz Kars’ı sadece kış aylarında ziyaret edilecek bir lokasyon olarak görmüyor, dört mevsim turizm odağında konumlandırıyoruz. Şehir merkezinde bulunan Qrista Managed by Dedeman, Ocak 2023 itibariyle iş ve gezi amaçlı seyahat eden yerli ve yabancı misafirleri dört mevsim ağırlayacak.” dedi.

#QristaManagedbyDedeman #dedemanresorthotel #dedeman #kars #banudedeman #yeniyatırımlar #yeniotel

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir