Radisson’un prizeotel markasına 3 yeni halka

Radisson Otel Grubu, bu yıl Dortmund ve Dresden dahil olmak üzere yeni açılışlar için gün sayarken, önümüzdeki beş yıl boyunca özellikle İngiltere ve İrlanda olmak üzere seçkin Avrupa ülkelerinde 45 yeni anlaşma ile markayı genişletme planlarını duyurdu.

Radisson Otel Grubu’nun orta ölçekli yaşam tarzı markası prizeotel, yaklaşık 1000 odalık 3 yeni otelin açılışıyla birlikte 2022 yılı boyunca büyümesini sürdürdü. Grup, 2023’te Dortmund ve Dresden dahil olmak üzere yeni açılışlar için gün sayarken, önümüzdeki beş yıl boyunca özellikle İngiltere ve İrlanda olmak üzere seçkin Avrupa ülkelerinde 45 yeni anlaşma ile markayı genişletme planlarını duyurdu.

Tanışıp kaynaşmaya uygun

prizeotel, ekonomik bir yatırım maliyeti ile birlikte, benzersiz ve seçkin bir karaktere sahip orta ölçekli bir yaşam tarzı deneyimi sunuyor. Markanın büyüleyici tasarım özellikleri, Brüt İşletme Kârı marjının (+%50) yüksek olduğu ve yalın işletme modelinin uygulanabildiği yeni otellere ve dönüşüm projelerine imkan sağlıyor. Her otel, daha modern yaşam alanları arayan gezginler için benzersiz bir alan, “tanışıp kaynaşmaya uygun” ortak çalışma alanları, dijital seyahatseverler için geçici evler, uluslararası topluluklar için buluşma yerleri ve çalışmak, yeni insanlarla tanışmak ve hayattan zevk almak için ilham verici mekanlar sunuyor. Tüm odalar, şehir tarzı ile rahat bir ortamı bir arada getirmek üzere tasarlandı.

İlk olarak 2009 yılında Bremen, Almanya’da açılan prizeotel, yeni nesil uygun bütçeli tasarım otellerine yepyeni bir konsept getirdi. Akıllı yaşam tarzını uygun konaklama fiyatlarıyla bir araya getirebilme başarısını gösteren prizeotel, Bonn, Viyana ve Münster’de açılan yeni otellerle 2022 yılında Almanya ve Avusturya’da büyümesini sürdürüyor. Avrupa’nın heyecan verici destinasyonlarındaki diğer açılışlar ve yapılan anlaşmalar ise yakında açıklanacak. Marka şu anda Almanya, Avusturya, İsviçre ve Belçika’da faaliyet göstermekte olup, 3.200’den fazla odası olan 16 otele sahip.

Radisson Otel Grubu Global Geliştirme Başkanı  Elie Younes, “prizeotel’i 2023 yılında Almanya ve Birleşik Krallık’a odaklanarak genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Markamız, optimum yatırım modeli, sunduğu yaşam tarzı ve sürdürülebilirlik programları sayesinde yatırımcıların yoğun ilgisini çekti. Önümüzdeki beş yılda mevcut portföyümüzü iki katından daha fazla büyütmeyi hedefliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Beethoven’ın eski evine yürüme mesafesinde

prizeotel Bonn-City Ren Nehri kıyısında ve Beethoven’ın eski evine 600 metrelik kısa bir yürüme mesafesinde bulunuyor. Yeni yapılan otel, teraslı 214 oda ve Ren Nehri manzaralı sky bar ile Altın DGNB Sertifikasına sahip. prizeotel Vienna-City, tarihi şehir merkezinin güneyindeki Favoriten bölgesinde, Viyana Merkez İstasyonunun hemen yanında yer alıyor.  293 odalı otel, Viyana’daki en önemli altyapı geliştirme projesi olan, yeni inşa edilen tren istasyonu bölgesindeki büyük bir dönüşüm alanı olan “Quartier Belvedere’in” bir parçasını oluşturuyor. 195 odalı prizeotel Münster-City’nin, Münster merkez istasyonuna doğrudan bağlantısı bulunuyor. Şehrin Orta Çağa uzanan zengin kültürel mirası ve günümüzün genç, canlı öğrenci hayatı, Münster’i iş ve tatil amaçlı seyahatler için önemli bir destinasyon haline getiriyor.

Teknoloji ve sürdürülebilirlik, prizeotel’in misafirlerine sunduğu deneyimlerde kilit rol oynuyor. Dijital check-in imkanının yanı sıra, teknolojinin en iyi şekilde kullanıldığı odalarda yatağın kenarında doğrudan kablosuz şarj, tüm cihazları şarj etmek için çok sayıda priz ve otelin her yerinde ücretsiz, hızlı Wi-Fi bağlantısı gibi olanaklar, sorunsuz bir konaklama için gereken çok sayıda gelişmiş teknoloji özelliklerinden yalnızca birkaçı.

Her otelinde %100 karbonsuz konaklama imkanı

Basılı evrak ve nakit para kullanılmayan tüm prizeotel tesislerinde, çevre dostu kat hizmetlerini tercih eden misafirlere ücretsiz içecek jetonu verilmekte ve artan yiyecekler yerel hayır kurumlarına bağışlanmaktadır. Her otelinde %100 karbonsuz konaklama imkanı sunan ilk şehir oteli olan prizeotel’de 2023 itibariyle tüm misafirler sıfır karbon ayak iziyle konaklayacak. Sürdürülebilir Otel İşletmeciliğinin Temel İlkelerinin uygulandığı ve bu ilkelerin 2050 Yılında Net Sıfır Karbon hedefine ulaşılmasına yönelik Radisson Otel Grubu’nun sürdürülebilirlik stratejisi ile bir araya getirildiği tüm prizeotel tesisleri prizePromise kapsamındaki taahhütlerini yerine getirmeye devam ediyor. Bu amaçla, özellikle kiralık olanlar olmak üzere yeni inşa edilen tüm prizeotel tesisleri, çevre dostu bina sertifikasına sahip olacak ve dönüştürülen her otelde, binanın çevre performansını artırmaya yönelik özel bir plan uygulanacak.

prizeotel Genel Direktörü Connor Ryterski şöyle konuştu: “prizeotel, kiralama, yönetim ve franchise olmak üzere esnek sözleşme çözümleri ile orta ölçekli otel segmentinde yatırımcılara geleneksel otel markalarının yanında oldukça cazip bir alternatif sunuyor. Optimum tasarım konsepti, hem mevcut otellerin dönüştürülmesine hem de yeni otellerin inşasına imkan sağlıyor. Yalın işletme konsepti ile pazara bağlı olmak üzere %50’nin üzerinde Brüt İşletme Kârı marjına ulaşmak mümkün. Sonuç olarak, orta ölçekli bir yaşam tarzı otelinin gelir seviyesi ile ekonomi segmentinin verimliliğini bir araya getiren prizeotel, bu özelliği ile otel yatırımcıları için tartışmasız ve benzersiz bir değer sunuyor”.

#RadissonOtelGrubu #prizeotel #2023 #yeniyatırımlar #yeniotel #Dortmund #Dresden #prizeotelBonnCity #prizeotelViennaCity #prizeotelMünsterCity

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir