The Peninsula Hotels, İstanbul’da merakla beklenen otelini tanıttı

The Peninsula Hotels, markanın sahibi ve işletmecisi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited, The Peninsula Istanbul ve yönetimi ile birlikte çalıştığı iş ortaklarını özel bir davetle tanıttı. 14 Şubat 2023’te resmen kapılarını açacak olan lüks segment otel, 177 adet odasıyla hizmet verecek.

Dünyanın en köklü otelcilik şirketi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’e ait The Peninsula Hotels markasının dünya çapındaki en yeni üyesi olan ve 14 Şubat 2023’te açılacak The Peninsula Istanbul, büyüleyici yapılarının ortaya çıkmasını sağlayan, çoğunluğu Türk değerli iş ortaklarını 17 Ocak 2023 tarihinde ilk kez kapılarını açtığı ikonik lobisinde düzenlenen ön gösterim davetinde takdim etti. Otelin iş ortakları; iç mimari tasarım projelerinin kahramanı Zeynep Fadıllıoğlu, sanat danışmanı Çağla Saraç, peyzaj mimarı Enzo Enea, moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve iki Michelin yıldızlı şef Fatih Tutak’ı, ilk kez 20. yüzyılın başlarından kalma tarihi yolcu terminali binasının yüksek tavanlı ikonik The Peninsula lobisinde gerçekleşen buluşmada duyurdu.

The Peninsula’nın dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, kısa süre içinde İstanbul’da da bir klasik haline geleceği düşünülen Peninsula Çay Saati bu etkinlikte sürpriz tatları ile ilk kez buluşturuldu. Etkinlik, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Peter Borer, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Kobayashi, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook ev sahipliğinde gerçekleşti.

The Peninsula’nın dünya çapındaki eşsiz zarif ve lüks portföyünün en yeni üyesi olan The Peninsula Istanbul, 14 Şubat 2023’te resmi olarak açılacak. Otelde konaklama veya etkinlik planlamak isteyen misafirler, rezervasyonlarını The Peninsula Istanbul’un web sitesi www.peninsula.com/istanbul veya tercih ettikleri seyahat danışmanları aracılığıyla gerçekleştirebilirler. The Peninsula Istanbul web sitesi, projenin özel olarak dizayn edilen farklı kategorilerdeki 177 adet oda ve süitlerine, davet alanlarına, şık binalarına, bahçe ve dış mekanlarına yer veriyor. Karaköy’de müze, restoran ve butiklerin yer aldığı yeni bir deniz kıyısı yaşam projesi olan Galataport’taki konumu ile The Peninsula Istanbul; Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı’na yürüme mesafesinde bir konaklama deneyimi sunuyor.

Clement Kwok: “Grubumuz için önemli bir dönüm noktası”

The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok: “Bu, grubumuz için önemli bir dönüm noktası. İstanbul, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri ve Doğu ile Batı’yı bir arada barındırıyor, eski ve yeninin inanılmaz bir karışımını sunuyor. Geleceğe heyecanla bakan ve olağanüstü bir mirasa sahip bir şirket olarak, The Peninsula’nın dünyaca ünlü lüks misafirperverliğini ve hizmetini deneyimlemek için lokal misafirlerimizi ve uluslararası ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” diyerek açılışla ilgili heyecan ve mutluluğunu dile getirdi.

The Peninsula Istanbul’un değerli iş ortaklarının arasında ilk ve tek iki Michelin yıldızlı Türk şef Fatih Tutak da yer alıyor. Daha önce dünyanın en ünlü restoranlarından ikisinde- Kopenhag’da NOMA ve Tokyo’da Nihonryori Ryugin – görev yapan Tutak,  otelin imza restoranı Gallada’nın Direktör Şefi rolüyle lezzetli ve yenilikçi bir Türk-Asya mutfağı sunacak. Menüsü ve iç tasarımı ile Gallada, Türk kumaşları, armatürleri ve çini mozaiklerle cömertçe döşenmiş bir ana yemek odası; nar ağaçları ve basamaklı bir çeşmenin Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarasını çerçeveleyen görkemli terası ile eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Jonathan Crook: “Görkemli bir otel hedefledik”

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook, otel açılışıyla ilgili olarak “Tesadüfen bugün bu güzel şehirdeki birinci yıldönümüm ve şu an sizlere bu eşsiz lokasyonda, The Peninsula Istanbul’u ilk kez tanıtmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. The Peninsula’da en çok kişiselleştirilmiş hizmetimiz ve detaylara verdiğimiz önemle tanınırız. Ama daha da önemlisi, tüm otellerimizin kendine özgü kişilikleri, tasarımları ve kültürleri vardır. The Peninsula Istanbul’da da her bir detay özenle tasarlandı. İstanbul’un mirasının zenginliğini yansıtan, ama aynı zamanda günümüzün dinamizmi ve enerjisini de içinde barındıran görkemli bir otel hedefledik. The Peninsula Istanbul’un ikonik özellikleri, kusursuz servisi ve lezzetleriyle sadece İstanbul’un değil tüm dünyanın ilgi odağı olacağına yürekten inanıyorum. Ama en önemlisi Türk misafirperverliği ve The Peninsula geleneklerinin mükemmel karışımı ile misafirlerimiz için kalıcı anılara imza atmak olacak.” diye konuştu.

#thepeninsulahotelistanbul #thepeninsulahotels #galataport #turizm #yeniotel #konaklama #seyahat #TheHongkongandShanghaiHotels

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir