İşte Neredekal.com’un 2022 Seyahat Raporu

Türkiye’nin otel ve villa arama platformu Neredekal.com’un verilerine göre, 2022 yılı boyunca, 15 milyondan fazla kullanıcı Neredekal.com’u kullanarak tatil araması gerçekleştirdi…

Yapılan aramalar sonucunda kış mevsiminin favori rotaları Pamukkale, Şile ve Kartepe olurken; yaz mevsimi boyunca Bodrum, Alanya ve Şile tatilseverlerin gözde tatil rotaları arasında yer aldı.

Her mevsimin favorisi, Şile

Yaz ve kış aylarında tatilseverlerin favori destinasyonlarından biri olan Şile, ilkbahar ve sonbahar aylarında da yerini korudu ve 2022’nin her mevsiminde tercih edilen rota oldu.  Türkiye’nin dört bir yanından tatilseverler yaz mevsimi boyunca Mersin ilinde yer alan Susanoğlu’nda tatil araması yaptı. Kış mevsiminin en çok aranan yeri ise Kartepe, Kocaeli oldu.

Kartepe, sömestir tatilinde de lider

2022 yılında sömestir tatili için en çok aranan tema “Kayak Otelleri” olurken; bölge olarak Kartepe, ailelerin en çok aradığı destinasyon oldu.

En çok aranan tatil rotaları bu yıl da değişmedi

2021 yılında Şile, Çeşme ve Fethiye en çok aranan tatil rotaları olmuştu. 2022 yılında da tatilseverler tercihlerinden vazgeçmedi. Şile, Çeşme ve Fethiye yine en çok aranan tatil rotaları olmayı başardı.

Bungalovlar ilgi görmeye devam etti

Son yıllarda bungalovlara gösterilen ilgi artmaya devam etti ve bungalov en çok aranan konaklama türü oldu. Bungalovu pansiyon ve her şey dahil oteller takip etti.

Yapılan tatiller yetmedi

Tatilseverler 2022’de tatile doyamadı. 2022 yılı boyunca en çok tatil araması 12 Temmuz 2022’de yani Ramazan Bayramı’nın son gününde gerçekleşti. Gün boyunca 180 bin kişi Neredekal.com’u kullanarak tatil araması yaptı.

#neredekal #seyahat #rapor #2022 #turizm #seyahat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir