Romu Ristorante, gerçek İtalyan mutfağıyla Ataköy’de

Karaköy’ün popüler işletmesi Madeo’nun ortaklarından Erdal Doğan, yeni restoranı Romu Ristorante’yi Ataköy’de hizmete açtı. Şef Müjdat Gürsoy yönetimindeki mekan, gerçek ve taze İtalyan lezzetleriyle iddiasını ortaya koyuyor.   


Meslek hayatına İstanbul Doors Group’da başlayan, Karaköy’ün popüler işletmesi Madeo’nun da ortaklarından olan Erdal Doğan, Londra’daki başarılı çalışmalarının ardından Ataköy’deki son projesi Romu Ristorante’yi hizmete açtı. İsmini tarihi Roma şehrinin kuruluş hikayesinden alan mekan, limon ağaçlarının ve endemik bitkilerin çevrelediği ferah bahçesi ve modernize edilmiş İtalyan mimarı ile lezzetseverleri şehrin tüm karmaşasından uzaklaştırarak keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Şehrin ortasında taş fırından gelen inanılmaz pizza kokuları, taze makarna çeşitleri ve geleneksel İtalyan mutfağının en sevilen lezzetleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

“Önceliğimiz, unutulmaz anlar ve deneyimler yaşatmak”

Gastronomi teknikleri ve kalite ön planda tutularak son derece özenle ve titizlikle tasarlanmış ilkbahar-yaz menüsü, mevsiminde en taze malzemelerle sunulan Romu Ristorante’nin kurucusu Erdal Doğan, Londra’dan İstanbul’a uzanan öyküsünü şöyle anlatıyor: “İstanbul’da birçok yeme içme tesisinde üst düzey yöneticilik yapmış biri olarak Romu Ristorente projesi beni başından beri çok heyecanlandıran bir proje oldu. Uzun yıllar İstanbul’un seçkin mekanlarından elde ettiğim bilgi birikimini üst bir lokasyonda, özgün ve seçkin işletme anlayışıyla birleştiren bir deneyim olacağına inanıyorum. Öncelikle, Akdeniz mutfağının seçkin yemeklerini İtalyan mutfağının ana ürünleriyle birleştirerek bir lezzet harmonisi oluşturup, Türk insanının Anadolu misafirperverliğini ön plana çıkaran koşulsuz misafir memnuniyetine dayalı bir servis ve sunum oluşturduk. Oluşturduğumuz lezzet harmonisini değişik damak tatlarıyla buluşturmasına vesile olan konusunda deneyimli şeflerimiz ve servis elemanlarımız özenle seçildi.

Akdeniz temalı İtalyan mimarisine sahip

Amacımızı sadece üst gastronomik menü sunan bir restoran oluşturmanın ötesinde bizi tercih eden misafirlerimize unutulmayacak anlar ve deneyimler yaşatmak ve yoğun iş yaşamının zorlu akışı içerisinde onların mekânsal hazlarını artırmak olarak belirledik. Akdeniz temalı İtalyan mimarisinin tüm özgün değerleriyle inşa edilen işletmemizde; menümüzde yer alan yemeklerimiz şeflerimizle birlikte özenle seçildi ve en kaliteli ve seçkin malzemelerle oluşturduğumuz ürünler özgün Akdeniz ve özellikle İtalyan mutfağının gastronomik değerleriyle harmanlandı. Ataköy’ün bu yeni ve seçkin lezzet durağında buluşmak üzere farklılık ve kalite arayan lezzet yolcularımızı mekanımıza bekliyoruz.’’

Gerçek ve taze İtalyan lezzetleri

Şef Müjdat Gürsoy yönetimindeki mekanda başlangıçlarda şefin önerisinde yer alan Pancar Tartar Balıkesir’den tedarik edilen %100 keçi sütünden yapılan keçi peyniriyle, kırmızı şarap sirkesi ve zeytinyağı ile ağır ateşte fırınlanan pancar, muhteşem bir lezzet deneyimi vadediyor. Ağır Ateşte Pişmiş Dana yanakta da yine Balıkesir yöresine ait olan dana yanağı, kırmızı şarap ile tatlandırılıyor ve ağır ateşte konfi yöntemiyle yumuşatılarak harika bir lezzet sunuluyor.

#romuristorante #erdaldoğan #italyanrestaurant #yeni #istanbul #gerçekitalyanmutfağı #gerçekitalyanlezzetleri #italyanmutfağı #italyanlezzetleri #istanbulitalyanrestoranı #gastronomi #ataköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir