BAKERY PLUS 26 bine yakın ziyaretçi ağırladı

Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı BAKERY PLUS’ı beşinci yılında 26 bine yakın ziyaretçi ağırladı.ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde dört gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılanan 5. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı BAKERY PLUS, katılımcılarına ihracat kapılarını sonuna kadar açtı. 10 bin metrekarelik alanda 94 katılımcı firmanın stant açtığı fuarı toplamda 25.326 kişi ziyaret etti.

4 yıl aradan sonra Ankara’da düzenlenen Bakery Plus kapsamında bu yıl ilk kez yapılan yurt dışı satın almacı çalışmaları sonucunda uluslararası ziyaretçi sayısında katılımcıları memnun eden bir artış sağlandı. Fuar boyunca katılımcı firmalar, Irak, Hırvatistan, Cezayir, Ürdün, Mısır, Filistin ve Kosova başta olmak üzere birçok ülke ile makine satış anlaşmaları gerçekleştirerek, yurtdışı pazarlarında yeni iş birlikleri sağladı.

Ufuk Altıntop: “Uluslararası ziyaretçi sayımızı artırdık”

Fuar boyunca sektörün lider firmalarının en yeni teknolojilerini sergilediğini vurgulayan Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop: “Stantlarda güncel teknolojiye sahip pasta, ekmek, çikolata, dondurma makine ve ekipmanları yer alırken canlı pişirimlerle de görsel şölen yaşatıldı. 4 yıl aradan sonra bu yıl başkentte BAKERY PLUS adıyla düzenlediğimiz fuarda katılımcı ve ziyaretçi sayımızı yükseltmek önümüze koyduğumuz hedeflerden biriydi. Bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizi daha da mutlu eden katılımcı firmalarımızın olumlu iş bağlantıları ile fuardan memnun ayrılıyor olmaları. Bu yıl uluslararası ziyaretçi sayımızda da başarılı bir artış görüldü. Bu durumun katılımcılarımızın ihracat hedefleri açısından oldukça olumlu fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

#UluslararasıEkmekPastaMakineleriDondurmaÇikolataveTeknolojileriFuarı #BAKERYPLUS #ATOCongresiumKongreveSergiMerkezi #horeca #evdışıtüketim #fuar #gıda #ufukaltıntop

Fuar içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir