Saka Doğal Mineralli Su, Uluslararası Ödüllere Doymuyor

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (ITQI) düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Saka Su bir kez daha 3 yıldızlı “ Üstün Tat Ödülüne ” layık görüldü.

Saka, 2011 yılında üretim koşulları, tadı ve ambalajı açısından 120 kişilik şef ve 12 kişilik içecek uzman grubunun kör test incelemesinden geçerek, içecek kategorisinde 3 yıldızlı ödülü alan ilk Türk firması olmuştu.

Saka markası ile ikinci kez bu ödülü almaktan büyük gurur duyduklarını belirten Yıldız Holding İçecek Grubu Başkan Yardımcısı Ali Sözen, bundan sonra yarışma kuralları kapsamında 3 yıl üst üste 3 yıldız alan firmalara verilen Kristal ödülü almayı hedeflediklerini söyledi.

8,22’lık yüksek pH seviyesi ve doğal minerali ile Saka’nın, Türkiye’de sağlıklı su tüketim kavramını yerleştirme konusunda önemli adımlar attığını, artık tüketicilerin bu özelliği aramaya başladığını belirten Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin Avrupa Birliği standartlarına uygun doğal mineralli suyu Saka, dünyadaki tüm su markaları içinde pH seviyesi en yüksek olanlar arasında yer alıyor. 2004 yılında Sakarya Hendek’te kurulan Saka, AB uyum yasaları çerçevesinde 5686 sayılı Doğal Mineralli Su Yönetmeliğine uygun olarak ilk Doğal Mineralli Su belgesini alan firmadır. Sektörde iyi bir suyun tanımlanmasında kullanılan pH yüksek değerinin, tüketicilerce bilinmesinin sağlanması gibi birçok ilki gerçekleştiren Saka Su, aldığı iki üstün su ödülüyle de, sektörde bir ilki daha gerçekleştirmiştir. Yurt dışında, sağlık açısından mineralli suyun daha fazla tercih edilmesi nedeniyle 5 kıtada 25 ülkede ihracat gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’den İngiltere’ye yapılan su ihracatının yarısından fazlasını Saka markası oluşturuyor. Yurtdışı tüketicisinin bu tercihini önemseyerek, yurt dışında daha fazla tanınan bir marka olmayı da hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir