Sealed Air’in iş birimi Diversey Care 2015’te de yeni ürün ve sistemleriyle iddialı!

Sealed Air iş birimi Diversey Care, endüstriyel temizlik sektörünün dünyaca ünlü organizasyonu ISSA Interclean Fuarı’nda 2015 yılına damga vuracak yeni ürün ve sistemlerini tanıttı.

SSA Interclean Fuarı’na katılan Sealed Air iş birimi Diversey Care, ilk kez lansmanını gerçekleştirdiği yeni ürün grupları ve sistemleri ile sektörün beğenisini topladı. Türkiye ve dünyada profesyonel temizlik ve hijyen sektöründe Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarıyla faaliyetlerine hız kazandıran firma, 2015 yılında ürünlerden çok yeni sistem ve projeleriyle sektörde yer almak istiyor. Sealed Air iş birimi Diversey Care’in yeni ürün ve sistemleri ile beraber fuara ilişkin değerlendirmelerini Pazarlama Yöneticisi Müjde Bayraktar Hamza ile konuştuk.

ISSA Interclean Fuarı, Sealed Air iş birimi Diversey Care için nasıl geçti? Fuarda hangi ürün ve sistemlerle yer aldınız?

Firmamızın, Food Care, Product Care ve Diversey Care olmak üzere üç ayrı iş birimi mevcut. Fuarda özellikle ‘Diversey Care’ iş birimi içerisinde yer alan ürün gruplarımız ve sistemlerimiz ile yer almak istedik. Bunlar herhangi bir lansman çalışmasıyla henüz müşterilerimize duyurusunu yapmadığımız yepyeni ürünlerdir. Artık biliyorsunuz, müşteri beklentileri ve tercihleri daha ekonomik ve çevreci ürünlere doğru kaymakta. Sealed Air olarak da sürdürülebilirlik ilkemiz doğrultusunda, bu beklentileri karşılayacak ürün ve sistemlerimizle müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz. Fuarda tanıtımını yaptığımız yeni ürün, sistem ve makinelerimiz, TASKI, Suma ve Clax markalı ürün gruplarımız içinde yer almaktadır.

Bahsettiğiniz ürünleri biraz daha detaylandırır mısınız? İşletmelere sağladığı avantajlar neler?

Ürünlerimiz konsantre, çevreye duyarlı ve kullanımı kolay ürünler. Bu ürünlerin işletmelere en büyük avantajı ise, sürdürülebilir, verimliliği artıran ve maliyet etkinliği sağlayan ürünler olması. Ayrıca ürünlerin ambalaj yapılarının küçük olması stoklama ve lojistik anlamda kullanıcısına avantaj sağlarken, geri dönüşümlü ambalajları ile atık ambalaj tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda konsantre ürünlerimiz için kullandığımız ekipman ve dozajlama sistemlerimiz ile atık ürün tasarrufu da sağlanmaktadır. Ürün ve ekipmanlarımızın kolay kullanım avantajı, kullanıcının eğitim ihtiyacını minimum düzeye indirirken çalışan personelin iş verimliğini arttırmaktadır.

2

 

Fuarda bu ürünlerin dışında işletmelere ne tür sistemler sunuyorsunuz?

Bizim için de çok yeni olan, TempTRIP, SmartView, Öğrenme Yönetim Sistemi ve iMAP isimli yeni ürünlerimizi sunuyoruz. Örneğin; TempTRIP, özellikle soğuk zincir dahilinde taşınan ürünlerin sıcaklıklarını koli bazında takip ederek, hem ürünlerin güvenli ortamda taşınmasına hem de tedarikçi performansını değerlendirmeye yardımcı olur. SmartView ise, günlük temizlik operasyonlarının, tamir ve bakım taleplerinin dijital ortamda raporlanmasını sağlayarak, çalışanlar ile yöneticiler arası iletişim sağlar. Sistem dahilindeki raporlar, çalışan performansını ve alanların temizlenme sürelerini analiz ederek geliştirmeler yapmaya olanak sağlar. Öğrenme Yönetim Sistemi, çok sayıda çalışana sahip ve işe giriş-çıkış döngüsü fazla olan işletmelerde eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan online bir eğitim platformudur. Son olarak iMAP sistemi de, sektörlere özel hazırlanan denetim formları ve raporlama sistemini işletmelerin kullanımına sunarak, işletmelerin kendi denetim mekanizmalarını kendilerinin oluşturmasına yardımcı olur.

Fuarda konsept olarak neyi benimsediniz? Standınızda firmanızın üç ayaklı bir şemasını ön plana çıkardığınızı görüyoruz.

Fuarımızın ana konsepti, Trillian. Bu aslında özel bir elmas kesimi ve Sealed Air’in sembolünün üç ana bacağını sembolize ediyor. Ürünlerde Sürdürülebilirlik, Performans ve Maliyet Etkinliği olmazsa olmazları esasına dayalı olarak kurguladık. Performansın açılımı, ürün performansı ve verimliliğine dayanıyor. Hem müşteri hem çalışan hem de kendi şirketindeki çalışanın verimliliğini kapsıyor.

Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık performansın temel dayanakları. Bizler için ürünü satmak kadar satış sonrası müşteri memnuniyeti de önemli bir hizmet kriteri…

İkinci ayağımızda Maliyet Etkinliği var, o da şöyle, artık işletmeler kendilerine maliyetin ön planda olduğu bir çalışma sistemi kuruyorlar. Tabiî ki kalite ve çevreci olmaktan ödün vermeyen işletmeler mevcut. Biz artık müşterilerimizle fiyatı konuşmak yerine, maliyetlerini nasıl azaltabilecekleri üzerine odaklanıyoruz. Üçüncü ayağımız ise sürdürülebilirlik. Ürünlerimizi daha konsantre, daha çevreci, enerji ve su tasarrufunu göz önünde tutarak geliştiriyoruz.

Fuardan yenilikçi ve mevcut ürünlerinizle nasıl bir geri dönüşüm bekliyorsunuz?

Sealed Air iş birimi Diversey Care olarak yeni lansman ürünlerimizi etkili bir şekilde tanıtma fırsatı bulduğumuz bu fuarda müşterilerimizin yoğun ilgisi bizleri memnun etti. Biliyorsunuz, geçtiğimiz yıllarda Diversey, Sealed Air tarafından satın alınarak çok güçlü bir yapı oluşturmuştu. Bu anlamda Ar-Ge ve teknololojiye önemli ölçüde yatırım yapıyoruz. Son dönemde gerek Türkiye gerekse yurt dışı operasyonlarımızda müşteri beklenti ve taleplerini karşılayacak ürünlerimiz ile sektörden beklediğimiz olumlu geri dönüşleri alacağımızı düşüncesindeyiz.

3

 

Önümüzdeki yıla ilişkin plan ve projelerini de paylaşır mısınız? Yeni yılda işletmeleri neler bekliyor?

Biraz önce bahsettiğim, fuarda ilk kez lansmanını yaptığımız ürünler ve sistemler 2015 yılında odaklanacağımız ilk konu.Biz yeni ürünlerimizi yılsonu itibariyle sektörle paylaşmaya başladık. Bundan sonraki süreçte ürün gamımızı genişletmeye devam edeceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Turizm ve konaklama sektöründe son zamanlarda önemli bir risk oluşturan Lejyoner Hastalığı’ndan bahsetmek isterim. Legionella bakterisinin sebep olduğu ‘’Lejyoner Hastalığı’’; günlük yaşantımızda adını çok sık duymadığımız ancak son zamanlarda haber bültenlerinin başlıklarında da yer alan ciddi bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalık daha çok ‘’Klima Hastalığı’’ olarak da bilinmektedir. Klimaların filtre sistemlerinde, uygun nem ve ısıda çoğalan bakteriler buralardan ortam havasına dağılarak hastalık yapıcı seviyeye ulaşabilmektedir. Ayrıca otel, hastane gibi büyük yapıların su sistemlerinde de (soğutma kuleleri, su depoları, su dağıtım kanalları) 70 hotel restaurant & hi-tech hijyen bulunabilen Legionella bakterilerinin neden olduğu hastalık, özellikle turizm sektöründe önem verilmesi gereken hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalığın septomları, gribal enfeksiyonlar ile benzerlik gösterdiğinden hastalığın farkına varılmaması ve teşhisinde geç kalınması insan sağlığına ilişkin ciddi bir tehdit oluşturmakta hatta risk gruplarına göre ölümlere sebebiyet vermektedir. Biliyorsunuz ülkemizde de bu hastalığa ilişkin ölüm vakaları da oldu. Bu bakteriye yakalanma riskinin en yoğun olduğu alanlar; oteller, hastaneler, okullar, spor alanları ve restoranlar gibi ortak alanlar. Dünya Sağlık Örgütü, hastalığın bulaşıcı etkisinin en fazla konaklama sektörü ve hastaneler olduğunu açıkladı. Tüm hastalıklar ile mücadelede en önemli tedbir önleyiciliktir. Bu anlamda bizimde firma olarak müşterilerimize sunduğumuz Divergard markası altında ürünlerimiz mevcut. Ayrıca çalıştığımız otellere konuyla ilgili çeşitli bilinçlendirme eğitimleri de veriyoruz. Bunun yanı sıra Lejyoner Hastalığı ile ilgili ürünün dışında bir broşür de hazırladık. Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir