Selva Gıda, önce eğitim sonra iş verecek

Sektörün markalı ihracat lideri ve yenilikçi markası Selva, insan kaynakları politikası çerçevesinde İŞKUR ile birlikte Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi Projesi kapsamında 20 işsize eğitim ve iş sağlayacak yeni bir işbirliğine imza attı. 

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, “Verilen eğitimle kursiyerler, makarna ve değirmencilik sektöründe çalışılabilecek bir donanıma sahip olacaklar” dedi.

İttifak Holding bünyesinde faaliyet gösteren sektörünün yenilikçi markası Selva, istihdama katkı sağlamayı sürdürüyor. Selva, insan kaynakları politikası çerçevesinde İŞKUR ile birlikte Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi Projesi kapsamında 20 işsize eğitim ve iş sağlayacak yeni bir işbirliğine imza attı.

İŞKUR Konya İl Müdürü Lokman Ceylan ve Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş Proje Protokolü’nü 5 Kasım’da gerçekleştirilen törenle imzaladı. Böylelikle Selva, değirmen operatörü alanında 10, makarna paketleme makine operatörü alanında 10 olmak üzere toplam 20 işsiz kursiyere 2 ay eğitim verip başarılı olan kursiyerleri de bünyesinde işe başlatacak.

Proje Protokol İmza Töreni’nde konuşan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, işsizlik kadar önemli bir başka konunun nitelikli işgücü ihtiyacı olduğunu belirterek, “Özellikle ara ve teknik eleman bulmada tüm sanayi dallarında olduğu gibi makarna ve değirmencilik sektöründe de ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sorunun çözümü için kamu kurum ve kuruluşlarıyla elele vererek çözüm geliştirmeliyiz. İŞKUR’un başlattığı bu proje gerçekten de nitelikli eleman ihtiyacına bir nebze olsun çözüm getirecektir kanaatindeyiz” diye konuştu.

“BU PROGRAM SEKTÖRDE BİR İLK”

Makarna ve değirmencilik sektörlerinde ilk kez böyle bir program düzenlendiğini söyleyen Karakuş, kursun müfredatının Selva Gıda ve meslek liseleri ile birlikte hazırlandığını vurguladı. Karakuş, “Verilen eğitimle kursiyerler, makarna ve değirmencilik sektöründe çalışılabilecek bir donanıma sahip olacaklar” dedi.

İştiraki oldukları İttifak Holding’in İŞKUR’la istihdam konusunda ortak projeler gerçekleştirdiğini hatırlatan Karakuş, holdingin perakende markası Adese’nin bu kapsamda şu anda 200 kursiyere iş yerinde eğitim verdiğini söyledi. Karakuş, “Geçen yıl 85 personeli de bu kapsamda işe aldı. Selva Gıda, 20 kursiyerle başladığı bu programa ilerleyen günlerde ihtiyaç duyduğu diğer alanları da eklemek istemektedir” dedi.

Proje hakkında bilgiler veren İŞKUR Konya İl Müdürü Lokman Ceylan, projeye katkılarından dolayı Selva Gıda’ya teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir