Sezon Pirinç, Worldfood 2013’de ünlüleri buluşturdu

Sezon Pirinç, Worldfood İstanbul 2013 fuarında ziyaretçilerine Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir ile sürpriz yaptı. Fuarda yeni yatırımlarına değinen Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, lisanslı depoculuk yatırımı için kollarını sıvadıklarını açıkladı.

Pirinç sektörünün öncü firmalarından Sezon Pirinç 5-8 Eylül 2013 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen Worldfood İstanbul 2013 Fuarı’nın ilk gününde ziyaretçilerine, Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir ile sürpriz yaptı. Her gün birlikte yaptıkları “Ara Gaz” isimli radyo programlarındaki eğlenceli diyalogları ve esprili yorumlarını Sezon Pirinç standına da taşıyan iki ünlü isim aşçı şapkaları ve önlükleriyle ocağın başına geçerek en lezzetli pilavı pişirmek için birbirleriyle yarıştı.

NİŞ ÜRÜNLER SERİSİ İLE DİKKAT ÇEKTİ

Fuarda Sezon Pirinç’in F 800 no’lu standını ziyaret eden konuklar calrose, baldo, basmati, jasmine, osmancık, kırık pirinç, kepekli, risotto, siyah pirinç, kırmızı pirinç olmak üzere 10 pirinç türü ile 22 değişik tarım ürünü hakkında bilgi edindiler. Fuarın ilk gününde Sezon’un geleneksel tarım ürünlerinin yanı sıra en çok ilgiyi kırmızı- siyah pirinç, siyah mercimek ve siyah fasulyeden oluşan niş ürünleri serisi çekti.

LİSANSLI DEPOCULUK YATIRIMI İÇİN KOLLARI SIVADI

Fuarda Sezon Pirinç’in yeni yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, lisanslı depoculuk yatırımı için kollarını sıvadıklarını açıklayarak, “Trakya Bölgesi’nin ilk ve tek lisanslı deposunu 3 milyon dolarlık bir yatırımla Edirne’nin İpsala ilçesinde açmaya hazırlanıyoruz” dedi. Amaçlarının üreticileri desteklemek olduğunu kaydeden Erdoğan, lisanslı depoculuk sisteminin üreticiye önemli avantajlar getirmesinin yanı sıra vadeli işlemler piyasasına geçişin de ilk adımını oluşturduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir