Sirha ve Bocuse d’Or ilk kez İstanbul’da !

Sirha, Dünya Ağırlama ve Gıda Hizmet etkinliği, 7-9 Mart 2013’de İstanbul’a geliyor. Sirha, bugün Avrupa’nın en büyük gastronomi fuarlarından birisidir, iki yılda bir Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenmektedir. 2200 yerli ve yabancı ürün standı yer alan 2011 fuarı 162,000 ziyaretçi ile 900 gazeteciyi ağırlamıştır. 

Uluslararası gelişmenin bir parçası olarak, Sirha, Türkiye’de mesleğin tüm aktörlerinin beklentilerini karşılayacak ilk büyük etkinlik olacak Sirha İstanbul’u oluşturuyor. Sirha  fuarında simgeleşmiş iki büyük etkinlik: Dünyanın en prestijli gastronomi yarışması Bocuse d’Or’un Türk mutfağı özel bölümü ve Omnivore, Genç Mutfak Festivali  avant-gard Türk mutfağını “canlı” aşçılık sanatı gösterileriyle süsleyecek dünyaca ünlü şefler…Bu etkinlikte önemli aktiviteler olarak yer alıyor.

 SIRHA İSTANBUL; Kapsamlı Ve Yenilikçi Bir Otel, Catering Ve Gıda Ticareti Fuarı

Türkiye ve Avrupa’dan gelen yeme-içme ve ağırlama endüstrisinden 150 katılımcı, ithalatçı, distribütör ve üretici temsil edilecek; Gıda ürünleri ve malzemeler, mutfak ekipmanları, ürünler, pastane ve pasta pişirme için hammadde ve ekipmanları, cafe ürünleri ve ekipmanları, profesyonel giyim, sofra düzenleme ürünleri, aydınlatma, dekorasyon, otel ve restoran ekipmanları ve parçaları, hijyen ürünleri,  yazarkasa çözümleri, yeni teknolojiler katılımcılara sunulacak…

Tüm restoranlar, oteller ve gıda ticaretinin profesyonelleri, tüm potansiyel ihtiyaçları kapsayacak olan bu kapsamlı fuarı keşfedecektir.

Sirha İstanbul fuar alanında, Türk pazarına tamamen yeni olan uluslararası ürünler sergilenerek, katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

Çevre dostu ürünler ve ekipman bölümü, su, enerji ve deterjan tüketimi konusunda duyarlı, Türkiye’de yeşil çözümleri uygulayan firmaların projelerini aktaracağı, ilgi çekici bir bölüm olarak fuarda yer alacaktır.

Sirha İstanbul, Türkiye ve komşu 15.000 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecektir.

GASTRONOMİ SEKTÖRÜNDEKİ TÜM BEKLENTİLERE CEVAP VERECEK, TÜRKİYE’DE İLK DEFA DÜZENLECEK İKİ BÜYÜK ETKİNLİK:

Bocuse d’Or Turkey

Bocuse d’Or, dünyanın en prestijli gastronomi yarışmasıdır. Sirha İstanbul sahnesinde ilk kez Türk ulusal seçmeleri düzenlenecektir. Kazanan yarışmacı, Bocuse d’Or Avrupa finalinde (2014 yılında Stokholm-İsveç), Ocak 2015 yılında Fransa, Lyon Sirha’da yer alacaktır. Ülkedeki en iyi şefler bir araya gelecek ve yarışma bu alanda Türkiye’ye dünya çapında kapılarını açacaktır. Yarışmaya ünlü Türk şefleri; Murat Bozok (Mimmolett restaurant, İstanbul), Mehmet Gürs (Mikla restoran, İstanbul) ve Ali Ronay (Kempinski Hotel, Bodrum) tarafından başkanlık edilecektir.

Omnivore İstanbul

Etkinlikte, ünlü uluslararası şeflerden ve Türk yeteneklerden master-class  gösteriler yer alacak, Dünya ve Türk mutfağının üretici ve devrimci vizyonunu sunacaktır. Genç yetenekler, yerel ve uluslararası ünlü şefler Türk ve dünya mutfağının yenilikçi ve devrimci vizyonunu sunmak amacıyla 4 kişilik ekipler halinde, yemekler üzerine master sınıfları düzenleyecektir.

Bu etkinlikler bölgeden şeflerin dikkatini cezbedecek, heyecan oluşturacak ve aynı zamanda basın mensuplarının ve kanaat önderlerinin ilgi odağı olacaktır.

Sirha, GL Events tarafından düzenleniyor

Organizasyon sektöründe bütünlüklü bir hizmet sunan ilk uluslararası grup olan GL Events dünya ölçeğinde üç büyük alanda faaliyet göstermektedir:  Fuar, kongre ve etkinlik organizasyonu; farklı ülkelerdeki yerel etkinliklere organizasyon alanı tahsisi, etkinliklere her tür destek ve hizmet sunumu. Grup 2011 yılında 783 milyon € ‘luk bir iş hacmine ulaşmış ve 90’ın üzerinde ülkede 3.700 farklı iş ortağı ile birlikte çalışmıştır.

Sirha İstanbul organizasyon ekibi

SIRHA’nın Fransız organizasyon ekibi fuar, yarışma ve animasyon düzenleme alanındaki deneyimini bu etkinliği taşınıyor.

GL Events Türkiye Fuar ekibi ise bir yandan Türkiye pazarına ilişkin bilgisini etkinliğe katarken, bir yandan da  Türkiye’deki partnerler ve işletmecilerle sıkı bir koordinasyon halinde, etkinliğin işleyişiniz üstleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir