Sömestir tatilinde ailelerin gözde yeri Dubai’de Ferrari Park

Sömestir tatilinin yaklaşmasıyla, çocuklar bu yıl karne hediyesi olarak Paris’te Disneyland turu, Londra’da müzeleri, Dubai’de Ferrari Park’ı istiyor.

Sömestir tatili yaklaşırken, tatil planları yapmaya başlayan aileler, hem yurt dışı hem de yurt içinde farklı destinasyonlar için rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. Kültür ve eğlenceyi bir arada sunan tatil konseptlerinin yanı sıra, kayak otellerinden doğa turlarına kadar birçok farklı aktiviteyi bir arada sunan tatil paketleri büyük ilgi görüyor.

Sömestir tatilleri için hazırladıkları tatil paketleri hakkında bilgi veren Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yıldız, çocukların dinlenmesi ve eğlenmesini amaçlayan ailelerin yurt içinde Antalya bölgesinde Kemer, Belek ve Side’yi, yurt dışında ise Paris, Londra ve Dubai’yi tercih ettiklerini söyledi. Yıldız, “Paris’te Disneyland turu, Londra’da Science Museum, Natural History Museum, Madame Tussauds gibi bir çok müzenin bulunması aileler ve çocukları için tatili keyifli kılıyor. Ortadoğu’nun eğlence merkezi Dubai’de ise Ferrari Park’ta dünyanın en hızlı rollercosterın da içinde bulunduğu bir çok aktivite alanı çocuklu aileler için önemli bir destinasyon arasında yer alıyor” dedi.

KÜLTÜR VE DOĞA TATİLLERİ REVAÇTA

Yıldız, Budapeşte, Viyana, Prag şehirlerini içeren Orta Avrupa gezileri ve Paris, Brüksel, Amsterdam, Lüksemburg şehirlerini kapsayan Benelüks gezilerinin de çocuklu ailelerin olmazsa olmazları arasında olduğunu ifade ederek, “Bu geziler kültürel açıdan zengin şehirleri kapsamaları ve sömestir dönemi açısından uygun fiyatlı olmaları dolayısıyla ilgi görüyorlar. Uzak Doğu lokasyonunda ise Pattaya, Singapur şehirleri tercih ediliyor. Aileler, eğlence için Amsterdam’a gitmeyi tercih ederken, doğa bilimleri ve safari turları için Pattaya ve Singapur’u öncelikli olarak ziyaret etmek istiyorlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir