Sultanahmet’e Emre Ergani imzası

30 yıldır sektörde birçok başarılı mekana damgasını vurmuş ünlü işletmeci Emre Ergani; Nişantaşı, Boğaz hattı ve Bodrum’dan sonra bu kez Sultanahmet’te yeni bir projeye imza attı. Keskin Holding’in yatırımıyla tarihi Soğukçeşme Sokak’ta 21 konağın yenilendiği ‘Hagia Sophia Mansions’ projesinde her biri farklı konsepte sahip restoranların yeme-içme danışmanlığını üstlendi.

1464681047_YesilEv

Europa Nostra ödülü kazanan modern Türkiye’nin ilk brasserie’si ve butik oteli Yeşil Ev’in otel kısmı ağustosta konuklarını ağırlamaya başlayacak. Ancak tarihin izlerini taşıyan gizli bahçede yer alan restaurant’ı hizmet vermeye başladı. İstanbul’un ilk dört katlı ahşap konaklarından Yeşil Ev, geleneksel lezzetleri bugünün tatlarıyla harmanlayan menüsü, ev yapımı şerbetleri, kahve çeşitleri, tatlıları ve nargile menüsüyle sofistike bir “Eski İstanbul” deneyimi vadediyor.

1464681055_Yesil_Ev__2_

Projenin diğer iddialı restaurantları ise Sarnıç ve Brasserie Turc… Emre Ergani, Bizans döneminde inşa edilen bir su sarnıcı içinde yer alan ve adını bu sarnıçtan alan  Sarnıç Restaurant’la Türkiye’ye ilk Michelin yıldızını kazandırma konusunda oldukça kararlı. Dünyanın en etkili mimarlarından biri olarak kabul edilen Martyn Lawrence Bullard imzasını taşıyan Sarnıç’ın mutfağı ise; Nobu Miami Beach’ten gelen, Uzakdoğu ve dünya gastronomi dünyasının usta ismi Ronnie Jariyawiriya’ya emanet. Brasserie Turc’te ise yenilikçi Şef David Shipman yönetiminde bir brasserie’nin olmazsa olmazları ile geleneksel Türk yemekleri bir arada yorumlanıyor.

#EmreErgani, #Sultanahmet, #HagiaSophiaMansions, #YeşilEv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir