Sumahan Hotel, “En İyi Tarihi Otel” Seçildi

Sumahan Hotel On The Water, Dünya Lüks Otel Ödülleri-World Luxury Hotel Awards 2012’de Luxury Historical Hotel kategorisinde “En İyi Tarihi Otel” ödülünü kazandı.

Turizm profesyonelleri tarafından verilen, lüks segment otellerin en iyilerinin değerlendirildiği World Luxury Hotel Awards 2012 ödül töreni bu yıl Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlendi. Tüm dünyada 1000’in üzerinde otel, butik otel, resort ve özel adanın aday gösterildiği ve sadece en iyilerin değerlendirildiği bu organizasyonda Sumahan Hotel, “Luxury Historical
Hotel” ödülünü kazandı.

En İyi Tarihi Otel seçilen Sumahan, 19. yüzyılın ortalarında rakı yapımında
kullanılan katkısız ispirto ‘suma’ üretimi için İstanbul’un otantik semtlerinden Çengelköy’de inşa edilen binada yer alıyor. Butler ailesinin sahip olduğu, nesillerdir ata yadigarı olarak büyük bir özenle korunan Sumahan’ın aslına uygun olarak restore edilerek orijinal tas duvarlarının da korunduğu belirtiliyor. İsimlerini Kuzguncuk, Kanlıca, Vaniköy, Çubuklu, Kandilli gibi Boğaz semtlerinden aldığı belirtilen otelin 24 odasının tamamının İstanbul’un büyüleyici panoramasına hakim olduğunun altı çiziliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir