Tat Konserve Bu Yıl Pazara 80 Çeşit Yeni Ürün Sürecek

SEK, Maret, Pastavilla ve Tat gibi markaları bünyesinde bulunduran Koç Holding şirketlerinden Tat Konserve, bu yıl piyasaya 80 yeni ürün daha çıkarmayı planlıyor.

Bünyesinde Tat, SEK, Maret, Pastavilla gibi dört markayla, 500 ürün çeşidini barındıran Koç Holding şirketlerinden Tat Konserve, geçen yıl ‘yeni nesil SEK Günlük Süt’ ile başlattığı yenilik atağını bu yıl marka yatırımı ve yeni ürünlerle sürdürecek. Tat Konserve’nin yeni Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, şirketin hedef ve stratejilerini paylaştığı toplantıda bu yıl 80’eyakın yeni ürünü pazara sunmayı planladıklarını açıkladı. Kesimer “Markalarımıza yaptığımız yatırımı ikiye katlayacağımız 2012 yılında yüzde 20 büyüme öngörüyoruz. Halen 760 milyon lira olan ciromuzu da gelecek 5 yılda 1.5 milyar liraya ulaştırmayı hedefliyoruz. 2011 yılında 42 ülkeye 43.7 milyon dolar olan ihracatımızı da bu yıl 50 milyon dolara yükseltmeyi planlıyoruz” dedi. Kesimer “Bu yıl da 80 yeni ürünümüzü daha pazara sunarak tüketici beğenisini üst seviyede tutmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Tat Konserve çatısı altında bulunan markaların tüketicinin güvenini kazandığının bir diğer göstergesinin de pazar payları olduğunu belirten Kesimer, Tat markasıyla salça, domates ürünleri ve ketçapta, SEK markasıyla da pastörize süt kategorisinde pazar lideri olduklarını söyledi. 2011 yılında bir önceki yıla göre salça ve konserve ürünleri alanında satışların yüzde 13 oranında arttığını anlatan Kesimer, süt ve süt ürünleri alanında gerçekleştirdikleri yeniliklerle de sevindirici sonuçlara ulaştıklarını belirtti.

10 bin çiftçiden süt alıyoruz

Kesimer “Geçen yıl ayrıca, Türkiye’de ilk kez kullanılan mikrofiltrasyon teknolojisini hayata geçirerek, günlük sütün raf ömrünü 5 günden 10 güne yükselttik. Bu ürün, 6 ayda pazar payımızı yüzde 20’lerden yüzde 35’lere yükseltti. Tat Konserve Sanayi çatısı altında istihdama da önemli katkı sağlıyoruz. Genel Müdürlük dahil 7 işletmede 1.096 personel çalışıyor. 1.500 çiftçiden domates, 10 bin çiftçiden de süt alımı yapıyoruz. Şanlıurfa Harranova’da 2012 yılı ‘Verimlilik Yılı’ olacak. Hedefimiz özellikle domateste verimliliğimizi yüzde 25 artırmak” dedi.

(Star)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir