Tatilde en çok kendi yemeklerini özleyen birinci ülkeyiz

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional’ın tüm satış ve pazarlama ekipleriyle, iş ortakları ve müşterilerine yönelik olarak düzenlediği ve geleneksel hale gelen üç günlük eğitim programı Nestlé Professional Beverage Academy bu yıl 7’inci kez kapılarını açtı.

7 yılda 22 bin 596 saat eğitim

Program kapsamında dört yıl boyunca yılda üç gün düzenlenen eğitimlere katılarak her yıl sınavda yüzde 70 başarı oranını sağlayan 97 kişi mezun oldu. Katılımcı sayısının 1.229 olduğu programda toplam 22 bin 596 saat eğitim verildi. Mezun olanlar arasında ilk sırayı satış temsilcileri alırken, onu teknisyenler, distribütör, şirket sahibi ve yöneticiler, pazarlama profesyonelleri, marka elçileri ve baristalar izledi.

Eğitimleri Nestlé Professional ekipleri veriyor

Tüketici trendlerini takip eden, müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyen ve yaratıcı, doğru çözümler sağlamaya hizmet eden bir eğitim programı niteliğindeki Beverage Academy’de katılımcılar mezun olana kadar geçen dört yıl içerisinde pazarlama, kahve uzmanlığı, satış teknikleri, içecek çözüm sistemi teknikleri, kalite, gıda mevzuatı, finans ve iletişim konularında eğitim alıyor. “Daha fazlasının nasıl mümkün kılınacağına” yönelik becerileri geliştirmeye yönelik eğitim programı, konusunda uzmanlaşan ekipler ile işe nasıl daha fazla değer katılabileceğine odaklanıyor. Beverage Academy’de eğitimler Türkiye’den ve Nestlé Professional global ekibinden konusunda uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Alibaz: “Eğitimin gücüne ilk günden itibaren inandık ve insana yatırım için yola çıktık”

Nestlé Professional Türkiye Ülke Müdürü Arzu Alibaz, 7 yıldır devam eden Beverage Academy maratonuyla ilgili olarak, “Nestlé Professional Türkiye olarak bizler eğitimin gücüne ilk günden itibaren inandık ve bundan tam 7 yıl önce insana yatırım yapmak üzere yola çıktık. Amacımız, kahve uzmanları olarak, trendleri takip eden, müşterilerimizi anlayan ve ihtiyaçlarını belirleyen, yaratıcı, kârlı içecek çözümlerimizle onlara daha fazlasını mümkün kılan güçlü, bilgili bir ekip olmaktı. Durmadık. Biz müşterilerimiz için yalnızca bir ürün sağlayıcısı değil, kahve uzmanları olarak onlar için önemli bir çözüm ortağı olduk. Tüketicinin ve müşterinin nabzını tutarken, işletmelere menü tasarımından mekan giydirmeye, sezonsal reçetelerden personel eğitimine kadar toplam çözüm sunmayı ilke edindik. Buna yatırım yapıyoruz. Bu sene 7’ncisini gerçekleştirdiğimiz Nestlé Professional “Beverage Academy” ile sektöre değer katmayı gururla sürdürüyoruz” diye konuştu.

Beverage Academy dünyada bir ilk

Tüm dünyada ilk kez 2011 yılında Türkiye’de düzenlenen Beverage Academy geçtiğimiz yıllarda Nestlé Professional’ın tüm dünyadaki en iyi uygulamalarından biri seçildi. İlk defa Nestlé Professional Türkiye’nin hayata geçirdiği Beverage Academy, Nestlé Professional’ın global pazarlarında da örnek uygulama olarak gösteriliyor.

#tatil, #egitim, #yemek, #sektor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir