Tekirdağ Köftesi’nin 100 Yıllık Gurmesi

Balkanlar’dan Osmanlı topraklarına uzandı lezzeti. 100 yıldır da, Özcanlar ile Tekirdağ Köftesi’nin tadı şimdiki nesillerin damaklarına ulaşıyor…

Uzun yıllardır Tekirdağ’da ahilik kültürü içinde yoğrularak, varlığını sürdüyor Özcanlar Köfte. Bilenler ya da methini duyanlar, yeri geldiğinde kilometrelerce yol giderek Özcanlar Köftecisi’ne geliyor. Türkiye’nin en iyi köftecileri listesinde yeri her daim ilk 10’da olan, Dr. Oğuz Erkara’nın  Fransa’da ödül almış ,”Türkiye’nin 100  Tarihi Lokantası”  kitabında yer alan Özcanlar Köfte’nin mükemmelliğindeki giz; yıllardan beri  gelen deneyim ve kendi besi hayvanlarını kullanmalarında saklı.

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesine bağlı Yurtbekler köyündeki  kendi çiftliğinde özel olarak hayvanını yetiştiren Özcanlar Köfte, yemini de kendisi doğal ortamda üretiyor. Ayrıca süt ürünleri tüketimi için inek veya koyun  sütünü sağlıklı olması açısından  mevsimine göre tercih ediyor.

 

2012 yılında Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde, Zincir Restoranlar kategorisinde, Türkiye’nin en güvenilir markası ödülüne layık görülen Özcanlar Köfte, tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle hazırlanıp sofralara ulaşan enfes lezzetler vaad ediyor.

Özcanlar Köfte ürünlerinin hiçbirine kimyasal katkı maddesi bulunmuyor ve üretim tamamen geleneksel metodlar dikkate alınarak yapılıyor. Vizyonuna sürekli yenilik katarak yoluna devam eden Özcanlar Köfte, tüm mekanlarında iş, siyaset, sanat ve cemiyet hayatından Türkiye’nin en ünlü isimlerini misafir ediyor. Özcanlar Köfte, Tekirdağ sahil, Beyazköy  ve Tekirdağ merkezdeki iki şubelerinde ve İstanbul Astoria’da eşsiz bir damak yolculuğuna bekliyor misafirlerini…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir