Temel Makine Proje Satış Müdürü Erkan Çolak: “Rekabet gücümüz artacak”

Temelleri bundan 37 yıl önce Makine Yüksek Mühendisi Temel Dinek tarafından, 43 m2’lik alanda atılan Temel Makine, bugün 3.500 m2’’ye uzanan üretim tesisi ile çok daha modern, yenilikçi ve rekabetçi.

Endüstriyel çamaşır sistemleri üretiminde 1977 yılından bu yana aktif faaliyet gösteren Temel Makine, Makine Yüksek Mühendisi Temel Dinek girişimiyle 43 m2 alanda başlattığı yerli imalat çamaşır yıkama, sıkma, kurutma ve silindir ütü makine üretimini bugün 3.500 m2’lik alanda daha modern, teknolojik ve inovatif üretim yaklaşımlarıyla sürdürüyor. Türkiye’nin ilk kayışsız ve kasnaksız (Direct Drive) göbekten motorlu santrifüj sıkma makinesi, ilk kurutmalı bantlı silindir ütü makinesi, ilk komple paslanmaz çelikten mamul iki bölmeli ve devirmeli çamaşır yıkama makinesi, dünyada sayılı üreticilerin yapabildiği 3 bölmeli Hard-Worker (ağır iş makinası) modeli endüstriyel tam otomatik çamaşır yıkama & sıkma makinesi, ilk çift silindirli bantlı silindir ütü makinesi ve buna senkronize çalışabilen tam otomatik çarşaf katlama makinesi gibi sektörde birçok ilkin temsilciliğini yapan Temel Makine, son dönemde dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü de yapıyor. Bu çerçevede faaliyetlerine bir dünya markası olan Image Laundry Systems ürünlerinin distribütörlüğünü de ekleyen firma sektörün talebi olan tünel yıkama sistemlerini de karşılayabilecek bir noktaya ulaştığını gözler önüne seriyor.

ZENGİN ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Temel Makine’nin ürün gamında; Tam Otomatik Yıkama & Sıkma Makineleri, Tam Otomatik HARDWORKER Yıkama Ve Sıkma Makineleri, Hijyen Bariyerli HARDWORKER Yıkama ve Sıkma Makineleri, Tam otomatik nem sensörlü çamaşır kurutma makineleri, Kurutmalı bantlı silindir ütü makineleri, Yataklı silindir ütü makineleri, Kuru Temizleme Makineleri ve yardımcı ekipmanları ile tünel tipi tam otomatik yıkama sistemleri bulunuyor.

ERKAN ÇOLAK: 2014 ÜRÜNLERİMİZLE İDDİALIYIZ!

1990 yılından itibaren firmanın Proje Satış Müdürü olarak görev yapan Erkan Çolak, 2011 yılından itibaren dünya imalatçıları ile yapılan işbirliği ile ithalat ve ihracata ağırlık verdiklerini ve 2014 yılında pazardaki rekabet güçlerinin yüksek olacağını söylüyor. Firmaya ait yüzde 100 Türk sanayi ve işgücü ile imal edilen makinelerin dünya pazarına Avrupa kalitesinde rekabetçi fiyatlarla yer aldığını anlatan Çolak, özellikle hard & worker tip profesyonel makineler ile yüksek verimlilik ve uzun ömür sağlandığını kaydediyor. Temel Makine’nin 2014 üretim programında THW 1200 model çift taraftan yataklı 3 bölmeli makineler, THW2 1200 model çift taraftan yataklı 2 bölmeli makineler, THJ 1200 model çift taraftan yataklı 2 bölmeli hijyen bariyerli makinelerin olduğunu ifade eden Çolak, üretim yaklaşımları olarak profesyonel, uzun ömürlü, dayanıklı, işletme ekonomisi sağlayan ve tekstil dostu ürünlerine ağırlık verdiklerini söylüyor.

ENERJİ GERİ KAZANIM SİSTEMLİ: TK MODEL KURUTMA MAKİNELERİ

TK model kurutma makineleri, tam otomatik nem sensörlü, enerji geri kazanım sistemli profesyonel hizmet sağlamaktadır. Tam otomatik nem sensörlü çalışma sistemi maksimum enerji tasarrufu sağlarken, personel insiyatifini ortadan kaldırmış, tekstil hizmet kalitesi sağlamıştır.

YÜKSEK KAPASİTELER İÇİN; TYU MODEL YATAKLI SİLİNDİR ÜTÜ MAKİNELERİ

TYU model, Yataklı Silindir Ütü Makineleri, yüksek kapasiteli profesyonel çamaşırhanelerde profesyonel hizmet vermektedir. TY2 8130 Model, Çift Silindirli Kurutmalı Bantlı Ütü Makineleri, en küçük kullanım alanında yüksek kapasitede tam otomatik kurutma, gerdirme, ütüleme, katlama, istif sağlayarak profesyonel hizmeti en ekonomik şartlarda sağlamaktadır. Türkiye’de özellikle profesyonel çamaşırhaneler ve otellerde özellikle tercih edilen makinelerde uzun ömür, işletme ekonomisi ve hizmet kalitesi sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir