Anasayfa » Gündem » Tuğçe Aydemir: “Türkiye, MICE sektöründe ilk 10’u hedeflemelidir”

Tuğçe Aydemir: “Türkiye, MICE sektöründe ilk 10’u hedeflemelidir”

Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm turizm faaliyetleri gibi süreçten olumsuz etkilenen MICE sektörünün bugünü ve geleceği TÜRSAB ve MICE sektörünün önde temsilcilerinin bulunduğu toplantıda ele alındı. Toplantıda, aşı ve ilaç çalışmalarının sonuçlanmasının ardından, üretime ve istihdama yapılan katkının sürdürüleceği açıklandı.

Tuğçe Aydemir: “İlk 10’a girmek için çabalayacağız”

TÜRSAB’ın A grubu seyahat acentesi Dorak MICE’ın Grup Direktörü Tuğçe Aydemir, “TÜRSAB üyesi olarak sektörün karşılaştığı bu zorlu süreçte sorunlara çözüm üretmeye çalışması bizlere güven veriyor. MICE sektörü, turizm endüstrisinin nitelikli yüzünü temsil ediyor. Turizm faaliyetlerinde ortalama kişi başı harcama bin dolar civarındayken, MICE sektöründe kişi başı harcamalar 2 bin 500 dolar seviyelerine kadar çıkıyor. Marka şehirleriyle ve dünyanın en hareketli pazarlarının olduğu coğrafyanın tam ortasında olan Türkiye, MICE sektöründe ilk 10’u hedeflemelidir. Bu konuda Dorak MICE olarak bizler de elimizden gelen tüm çabayı göstermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

“Pandemi sonrası rekabet artacak”

Koronavirüs pandemisinin pek çok sektörü duraklama noktasına getirdiğini savunan Aydemir, “Pandemi nedeniyle başta turizm ve ona bağlı sektörler olmak üzere pek çok endüstri durma noktasına geldi. Özellikle MICE sektörüne pandemi sonrası rekabetin artmasını bekliyoruz. Başarılı aşı ve tedavi çalışmalarının dünyaya yayılmasıyla dünyanın normalleşeceğini ve duraklama sürecine giren tüm sektörlerin var gücüyle işlerine sarılacağını ön görüyoruz. MICE sektörü için de ertelenen etkinliklerin, kongrelerin ve toplantıların, yenileriyle birlikte gerçekleştirileceği yoğun bir dönemin başlayacağına inanıyoruz. Pandemi süresince hareketsiz kalan MICE firmalarının, normalleşmeyle birlikte yeni bir rekabet dönemine geçeceğini söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

#dorakmice #türsab #türkiyeseyahatacentalarıbirliği #mice #miceturizmi #turizm

 

İnceleyin

Bentour Reisen, 2021 yaz programını tanıttı

Bentour Reisen, 2021 Yaz Programı tanıtımını bu yıl ilk defa online platform üzerinden gerçekleştirdi. Her ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz