Tukaş’ın yeni lezzeti: Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos

Tukaş Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Karadağ, “Türkiye’de ilk kez Tukaş’ın ürettiği ‘Közlenmiş Patlıcanlı Sos’ ile tüketicilere her an elinin altında ve açılır açılmaz tüketime hazır lezzetli bir sos sunuyoruz.

“Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos”un bir yenilik olduğunu belirten Tukaş Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Karadağ, “Türkiye’de ilk kez Tukaş’ın ürettiği ‘Közlenmiş Patlıcanlı Sos’ ile tüketicilere her an elinin altında ve açılır açılmaz tüketime hazır lezzetli bir sos sunuyoruz. Üretim patentini almak için başvuru yaptığımız bu özgün ürünün, tıpkı ketçap ve mayonez gibi tüketicilerin vazgeçemeyeceği bir sos olarak sofralarda yerini alacağına inanıyoruz. Geleneksel lezzet ve inovasyonu bağdaştırdığımız ürünümüz, Sial 2012 fuarında ‘Yeni Ürünler, Yeni Keşifler’ sergisi için seçilen ürünlerden biriydi. Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos, bu önemli sergide Türkiye’yi temsil eden tek ürün oldu. Fransa’dan sonra ise Türkiye’de bu ürünümüzü ilk kez Ülkemizin büyük şeflerine sunuyoruz. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini bu tür inovatif yaklaşımlarla tüketicilerimize sunmaya devam edeceğiz” dedi.

PATLICANIN EŞSİZ LEZZETİNİ TAÇLANDIRAN TUKAŞ’IN YENİ ÜRÜNÜ ŞEFLERE SUNULDU  

Yemek kültüründe bir ilk, sos dünyasına bir hediye ve ilk kez bir Türk firması tarafından geliştirilmiş yepyeni bir ürünün doğuşuna tanıklık eden şefler, EKS Mutfak Akademisi’nde düzenlenen “Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos” lansmanında buluştular.

NEFİSE KARATAY, TARİFİNİ ŞEFLERE “TUKAŞ KÖZLENMİŞ PATLICANLI SOS” EŞLİĞİNDE SUNDU

Nefise Karatay, Eyüp Kemal Sevinç ile birlikte kendi özel tarifini hazırlayıp, “Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos” eşliğinde şeflere sundu. Yeni evlendiğini ve evinde pratik ev yemekleri yaptığını söyleyen Nefise Karatay, “Çalışan bir kadın olmanın yanı sıra aynı zamanda ‘iyi bir ev hanımıyım’. Yeni evimde öğünlerde sağlıklı, besin değeri yüksek ve pratik olan yemeklere yer vermeye özen gösteriyorum. Tukaş’ın ürünleri yemek yaparken tercih ettiğim hazır gıda ürünlerinin başında geliyor. Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos, evimde yaptığım makarna, salata ve et yemeklerinin yanında kullanabileceğim lezzetli bir sos.” dedi.

EYÜP KEMAL SEVİNÇ: “LEZZET DÜNYASINA TUKAŞ’IN BİR HEDİYESİ”

Tukaş’ın mutfak danışmanı olan ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç, “Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos, Türk damak lezzetine göre ve sos olarak amacına çok uygun bir ürün. Tukaş’ın közlenmiş patlıcanı, piyasadaki muadillerine göre çok iyi bir ürün. ‘Tukaş Közlenmiş Patlıcan, hepimizin sevdiği bir ürün, neden sosunu da üretmeyelim?’ diyerek yola çıktık ve sonuçta lezzet dünyasına Türk mutfağının bir hediyesi olarak katkı sağlayacak ve kullanım kolaylığı olan yepyeni bir sos çeşidi ürettik. Tukaş ile işbirliğimizin güzel bir sonucu olarak inanıyorum ki; Tukaş Közlenmiş Patlıcanlı Sos, birçok tüketici için lezzet sihirbazı olacak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir