Turizm & Otelcilik

Argos in Cappadocia’nın içinde ayrıcalıklı tadlar sunan SEKİ, yenilenen restoran, lounge ve mahzen yapısı içinde lezzet tutkunlarını ağırlamaya başladı 

“İçinden köy geçen otel” olarak tanımlanan argos in Cappadocia, bu kez Kapadokya’nın en doğal, keyiflerin en rafine halini sunan “SEKİ Restaurant-Lounge & Cellar”da lezzet ve keyif tutkunlarıyla buluşuyor.
Farklı Gastronomik Deneyimler
 Restorana adını veren “Seki”, bölgede bulunan yamaçlardaki teraslar anlamına geliyor. argos in Cappadocia’nın içinde yer alan SEKİ restoran da, tıpkı katman katman yükselen bu yamaç teraslar gibi, misafirlerine katmak katman yükselen farklı gastronomik deneyimler vaad ediyor.Taptaze yöresel ürünlerin modern tekniklerle yorumlandığı SEKİ Restaurant’ta özgün lezzetler tadılabiliyor. Yemeğe konfi ördekli pazı sarması, acılı kayısı ve file badem kavurması ile başlamak, pekmezli kuzu pirzola, firik pilavı ve baharat bahçesinden taze otlarla lezzet şölenini sürdürmek, kaymak ile sunulan yöresel kıymalı ayva tatlısı ile geceyi sonlandırmak mümkün… Muhteşem Manzarada Görsel Doyum Adeta Erciyes’e kadar uzanan Güvercinlik Vadisi manzarasının konukların ayaklarının altına serildiği SEKİ Lounge’da, Kapadokya’nın tadı sonbaharda muhteşem manzaranın seyredildiği terasta, kışın da şömine başında sıcak sohbetlerle çıkıyor. SEKİ Mahzen ise, dünyanın en büyük manastır yerleşkesi Kapadokya’nın kalbinde, keşfedilmeyi bekleyen eşsiz bir yeraltı mahzeni konumunda.

42 Odayla Hizmet
Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yer altı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla hayata geçirilen argos in Cappadocia’nın şu anda 42 odası bulunuyor, odalardan birçoğunun kendine ait teras, bahçe ya da avlusu var. Köyün Güvercinlik Vadisi’ne bakan yamacına kademeler halinde yayılan konaklardan oluşan otel, bu özel konumu, yaşam alanlarını birbirine bağlayan benzersiz peyzajı, otantik yerleşime olan estetik sadakati, incelikli iç dekorasyonu ve üstün hizmet kalitesiyle misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Dileyenler, Kapadokya’nın tadını, Lounge’da şömine başında veya baharda Güvercinlik Vadisi’ni seyrettikleri terasta, sıcak sohbetlerle veya Seki Restaurant’ın özel tadlarıyla çıkarıyorlar.

Otelin altından geçen ve konakları birbirine bağlayan yeraltı tünelini ve dünyanın en büyük mahzenlerinden biri olması planlanan mahzeni gezebilme imkanı da bulunuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir