Turizmde Sürdürülebilirlik Derneği kuruldu

Anima MICE & Event kurucusu Melek Çubuk’un geçici başkanlığını üstlendiği Turizmde Sürdürülebilirlik Derneği (TUSDER) kuruluşunu duyurdu. 25 Temmuz 2022 itibariyle sektöre adım atan derneğin ilk genel kurulu Ocak 2023’te gerçekleşecek.

Anima MICE & Event kurucusu Melek Çubuk’un geçici başkanlığını üstlendiği Turizmde Sürdürülebilirlik Derneği (TUSDER) kuruluşunu duyurdu. 25 Temmuz 2022 itibariyle sektöre adım attıklarını belirten Çubuk, turizmde sürdürülebilir projeleri öne çıkarmak, destek olmak ve yeni projeler üretmek hedefiyle yola çıktıklarını ifade ederek, derneğin kuruluş amaçlarını “TUSDER, doğa ve toplumu kapsayan, fayda oluşturarak ekonomik, toplumsal ve kültürel kalkınma sağlayan markalaşma ve sürdürülebilir turizm ile ilgili farkındalık ortaya koyacak projeler geliştirmek, uygulamak, eğitimler düzenlemek ve var olan turizm faaliyetlerini sürdürülebilirlik perspektifi içinde yeniden ele alarak, girişimlere fayda sağlamak, teşvik etmek ve yeni projeler geliştirilmesine destek olmak” sözleriyle açıkladı.

Sürdürülebilir Turizm konusunda uluslararası projeler hazırlama, farklı kurumlar tarafından hazırlanan projelere destek olmanın TUSDER’in hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Çubuk, ayrıca uygulanacak tüm projelerin ülkemizde turizmin sürdürülebilir hale gelmesi ve bununla birlikte toplumun yaşam kalitesinin yükseltmesi gerektiğinin üzerinde de durduklarını ve bu konuda da çalışmalar yürüteceklerini vurgulayarak, TUSDER’in 2022 yılı faaliyetleri konusunda da gerçekleştirilebilir önerilerin oluştuğunu ve bu yönde kaynak ve faaliyet planlamalarının yapıldığını ifade etti. Çubuk, derneğin ilk genel kurulunun ise Ocak 2023’te gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

TUSDER Turizmde Sürdürülebilir Derneği Kurucu Üyeleri ve Geçici Yönetim Kurulunu şu isimlerden oluşuyor:

Melek Çubuk                         Anima MICE & Event /Kurucu

Sevda Yılgaz                          Bentour Reisen İstanbul Bölge Müdürü

Aynur Yavaş                          Güzelce Hisar Eğitim Kültür Turizm Derneği Başkanı

Ece Delen                               Destination Options Kurucu

Engin Koban                          Araştırmacı/ Turizm Yazarı/Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneği Başkanı

Gülcan Tuğ                            Turizm Danışmanı & PR

Kubilay Özben                      Öğretim Görevlisi

Linda Urhan Reyhanlı          TÜRSAB YK Üyesi & İTA Turizm Genel Müdürü

Dr. Sema Sertalp                    Destinasyon Marka Uzmanı/Ekometre Gazetesi Genel Müdürü Sezen Tokdemir              Başardılar Turizm Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Sinan Baran Bayar                 Sürdürülebilir Turizm Uzmanı

Doç. Dr. Nur Ündey              İletişim ve Marka Danışmanı

#turizmdesürdürülebilirlikderneği #tusder #turizm #sürdürülebilirlik #yenidernek #stk #melekçubuk

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir