TXO Design, 1. yaşını gastronomi profesyonelleriyle kutladı

24 yıldır yeme içme sektöründe etkileşimi yüksek mekânlar tasarlayan 89 Mimarlık’ın tecrübesinden doğan TXO Design, 1’inci yaş gününü gastronomi, iş ve sanat dünyasından çok sayıda tanınmış ismin katıldığı bir davetle kutladı.

24 yıldır yeme içme sektöründe etkileşimi yüksek mekânlar tasarlayan 89 Mimarlık’ın tecrübesinden doğan TXO Design, 16 Aralık Perşembe günü gastronomi, iş ve sanat dünyasından çok sayıda kıymetli isimlerle 1’inci yaşını kutladı.

TXO Design ve 89 Mimarlık’ın kurucusu Mimar Ayşe Çetin ev sahipliğinde, Göztepe’de tarihi bir köşkte yer alan merkez ofislerinin bahçesinde gerçekleşen 1’inci yaş günü kutlamasında firmanın ortakları Tuba Ünal, Ali Çetin, Faruk Arat ve Ufuk Çetin hazır bulundu.

Aralarında Cüneyt Asan, Hazer Amani, Ebru Baybara Demir, Maria Ekmekçioğlu, Aydın Demir, Eyüp Kemal Sevinç, Yener Özden, Rıza Sönmez, İbrahim Demir, Murat Güllü, Eyüp Köşkeroğlu, Tahir Tekin Öztan gibi isimlerin bulunduğu geceye gastronomi, sanat ve iş dünyasından birçok davetli katıldı.

Ayşe Çetin: “Gastronomi sektöründe tüm ihtiyaçlarınıza tek noktadan hizmet edeceğiz”

Mekân, ürün ve endüstriyel mutfak çözümlerinde çağdaş yaklaşımlarıyla çok önemli referanslara sahip olan TXO Design ve 89 Mimarlık’ın Kurucusu Mimar Ayşe Çetin, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “89 Mimarlık yolculuğuna ortağım Tuğba Ünal ile başladık ve 24 yılı devirdik. Tecrübemiz ve bütünsel tasarım anlayışımızla yeme içme alanlarında yenilikçi, fonksiyonel, rekabetçi ve etkileşimi yüksek tasarım çözümlerine imza atarak her daim yanınızda olduk. Bundan sonra gastronomi sektöründe tüm ihtiyaçlarınıza TXO Design ile hizmet edebileceğinizi düşünüyoruz. Yenilediğimiz, dönüştürdüğümüz ve birlikte değer kazandığımız bu uzun yolculukta sizlerle birlikte yol almaktan çok mutlu ve gururluyuz.”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin hayatın her alanında kalıcı izler bırakırken kafe ve restoranların da kendilerini değiştirmeye, dönüştürmeye başladığını ifade eden Çetin, şöyle devam etti: “Pandemi sonrası sektörde beklenen canlanma, değişen alışveriş trendleri, yenilikçi yaklaşımlar, sektöre giren yerli ve yabancı yeni girişimciler şüphesiz ki sektördeki tedarikçileri de hareketlendirecek fırsatlar yaratıyor. Sınırlandırmaların kalkmasıyla birlikte yoğun ve güçlü bir taleple karşı karşıya kaldık. Mekanların ihtiyaçlarına yönelik en doğru yetenekleri bir araya getirerek yenilikçi, verimli ve ekonomik çözümlerimizle rekabetin yoğun yaşandığı bu sektörde oldukça iddialıyız. Bu gece hepinizin burada bizimle olması nedeniyle çok minnettar olduğumu söylemek isterim. Yeni yılın en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalmasını dilerim.”

Cüneyt Asan: “İnsanlara dokunmak, bir katma değer sağlamaktan öte bir mutluluk yok”

Barbekü şovuyla geceye renk katan etin profesörü Günaydın Et Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, bu özel gecede değerli dostlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu ülkenin insanlarının ışığı vardır. Düşeni kaldıran, ekmeğini paylaşan insanlardır. Bu yüzden de dünyanın neresine giderseniz gidin sizden daha güzeli, özeli, ülkesini seven insan yoktur. O yüzden de sizlerle birlikte olmak ve hizmet etmek beni her zaman onurlandırdı, gururlandırdı. Bu onur ve gurur, bu düşünce ve felsefe bizi buralara getirdi. Tabii buralara gelirken hayatımızda çok önemli insanlar oldu. Onlardan biri de çok kıymetli Ahmet Derviş Çetin. Eskiden etleri biz tel dolapların arkasında satıyorduk. Dükkânın arkasında kestiğimiz etleri, önünde satıyorduk. Buzdolabı yoktu. O süreci atlattıktan sonra hayatımıza Ahmet Bey gibi insanlar girdi. Bizi dünyadaki efsane buzdolaplarıyla tanıştırdılar. Bu bizim kasaplıktaki ilk kırılma noktamızdı. Türkiye’de buzdolabı sektörünün bugünkü haline gelmesine öncülük ettiler. İnsanlara dokunmak, bir katma değer sağlamaktan öte bir mutluluk yok. Hem kendi adıma hem de sektörüm adına kendilerine teşekkür ediyorum. Benim gibi düşünen ve hayata değer katmak için çalışan bu özel insanlarla yolumun kesişmesinden ve bu özel gecede sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum.”

Osman Serim: “Yeme içme konusunda uzman mimarlık anlayışıyla bir ilke imza attılar

Yeme-İçme Danışmanı ve Gastronomi Duayeni Osman Serim ise, gecede yaptığı konuşmada “Ayşe Çetin ile 20 yıldır birlikte çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’ye yiyecek içecek konusunda uzman mimarlık anlayışını getirerek bir ilke imza attılar. Şimdi de TXO Design bünyesinde mimarlık anlayışlarına uygulamayı kattılar. Dolayısıyla mimarlık ve uygulamayla entegre bir hizmet veriyorlar. Bu tip bütünleşmiş hizmet veren mimarlık firma sayısı çok değil. TXO Design’a bu yolculuğunda başarılar diliyorum” dedi.

Erken bir yılbaşı kutlaması konseptinde gerçekleşen davete Cüneyt Asan barbeküsüyle, Günaydın Et, Namlı Gurme, Sarıyer Göze Pastanesi, Nezih Gurme, Köşkeroğlu Baklava özel tatlarıyla lezzetli bir imza atarken, DJ Hakan Görür de eşsiz müzikleri ile geceye renk kattı.

#txodesign #89mimarlık #1yaşkutlama #hotelrestaurantcafe #tasarım #mimarlık #dizayn #horeca #mekantasarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir