UFS, FSUMMIT’te 2023’ün bitkisel beslenme trendlerini paylaştı

Unilever’ın ev dışı gıda tüketimi sektörüne hizmet veren markası Unilever Food Solutions, FSUMMIT 2023’te bu yılın bitkisel beslenme trendlerini sektörle paylaştı.Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Gastronomisi Yatırımları ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT; turizm ve gastronomi paydaşlarını, gıda sektörü profesyonellerini, restoran sahiplerini ve birbirinden ünlü şefleri “All Together: Destination & Branding” teması ile bir kez daha bir araya getirdi. Zirvenin ana sponsoru olan Unilever Food Solutions, 2023 yılının bitkisel beslenme trendlerini sektörle paylaşırken portföyünde yer alan ürünlerle hazırladığı bitki bazlı beslenmeye uygun lezzetleri katılımcıların deneyimine sundu.

Yılmaz Tokgöz: “Gıdada sürdürülebilirliğin anahtarı bitkisel beslenme”

“All Together: Destination & Branding” temasıyla gerçekleştirilen zirvede, gastronomi sektörünün önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer aldı. FSUMMIT 2023 ana sponsorluğunu ve oturum sahipliğini Unilever Food Solutions’ın yaptığı “Türkiye’de Bitkisel Beslenme ile Markalaşmak” panelinde Unilever Food Solutions Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, Elvan Odabaşı ve Çiğdem Seferoğlu söz aldı. Unilever Food Solutions Pazarlama Müdürü Didem Molay Sevin’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; bitkisel beslenme trendleri ve Unilever Food Solutions’ın ev dışı tüketim sektörüne kazandırdığı bitki bazlı beslenme çözümleri paylaşıldı. Bitki bazlı beslenme trendinin yükselişine dikkat çeken Yılmaz Tokgöz: “Tüm dünyada yaşanan enflasyonun izleri menülerde de karşımıza çıkmaya başladı. Menülerdeki et yemekleri giderek azalıyor ve yerini sebzeler alıyor. Bitki bazlı besinlerin artışında, 5 yıl içinde çift haneli rakamlar görmeyi bekliyoruz.” dedi. Sözlerine; “Yalnızca enflasyon değil; sağlık ve etik duruş bitkisel bazlı beslenmede önemli bir etken. Dengeli bir bitkisel beslenme alternatifinin, yoğun olarak et tüketilen beslenme türlerinden genellikle daha sağlıklı olduğu artık biliniyor. Bireyler bitkisel beslenerek hem çevreyi korumaya hem de hayvan refahına katkı sunuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak biz de bitkisel beslenmenin sürdürülebilirliğin anahtarı olduğuna inanıyoruz.” diye devam etti.

Geleceğin Menüleri raporunun global lansmanına değindi
Tokgöz; 9 Mart’ta, Unilever’ın Hollanda’da yer alan gıda inovasyon merkezi Hive’da gerçekleşen Geleceğin Menüleri raporunun global lansmanına değindi. Lansmanda 1600’den fazla şefin öngörüsüyle ve veri analizlerine dayanan 8 trend, sektörle paylaşıldı. “Hive’da global lansmanını gerçekleştirdiğimiz raporumuzun Türkiye lansmanını da şimdi, FSUMMIT’te sizlerle gerçekleştiriyoruz.” diyerek şu cümlelerle konuşmasını sonlandırdı: “Yüzlerce şefin öngörüsüyle hazırladığımız Geleceğin Menüleri 2023 raporumuzda yer alan 8 trendin 3’ü doğrudan bitkisel beslenmeyle ilgili. Şefleri ve sektörü bitkisel beslenme hakkında bilgilendirmeye, tarifler sunmaya ve bu konuda onları desteklemeye devam ediyoruz.”

Bitki bazlı reçeteler katılımcılarla buluştu

Dünyanın en büyük gıda üreticilerinden biri olan Unilever’in ev dışı gıda sektörüne hizmet veren markası UFS; alanda bulunan standında, portföyünde yer alan ürünleriyle hazırladığı bitki bazlı reçeteleri, FSUMMIT 2023 katılımcılarına sundu. Knorr Sebzeli Çeşni, Knorr Sarımsaklı Çeşni, Knorr Pratik Patates, Knorr Panko Çıtır Kaplama ürünleriyle hazırlanan lezzetler; deneyenlerin beğenisini kazandı. Ürünlerin kullanımına dair ipuçları taşıyan reçeteler şeflere ve sektör profesyonellerine ilham verdi. UFS standında yer alan Knorr Arrabiata Sos, Barbekü Sos, Napoliten Sos, Noodle Sos, Teriyaki Sos gibi çok çeşitli bitkisel beslenmeye uygun soslar büyük ilgi topladı.
Etkinlik alanında bulunan diğer Unilever Food Solutions standı ise Geleceğin Menüleri hakkında sektör profesyonellerini bilgilendirdi. 2023 yılı için belirlenen 8 gıda trendinin paylaşıldığı stant, 2 gün boyunca meraklılarını ağırladı.

#UnileverFoodSolutions #UFS #FSUMMIT2023 #2023yılıbitkiselbeslenmetrendleri #bitkiselbazlıbeslenmeçözümleri #horeca #beslenme #bitkiselbeslenme #trend #şef #mutfak #GeleceğinMenüleri2023raporu #yılmaztokgöz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir