Wish More Hotel Şişli, lobiden terasa lezzeti vurgulayacak

Haber: Hatice Ünal Bilen

İstanbul’un kalbinde bu yıl kapılarını açan Wish More Hotel Şişli, Türk ve dünya mutfaklarının en özel sunumlarını Wish More Restoran & Lobi Bar’da lezzetseverlerle buluşturuyor. Beş yıldızlı otel, 2023’te açmayı planladığı üç yeni restoran yatırımıyla lobiden terasa lezzeti vurgulayacak…

Özkök Ailesi’nin 2022’de hizmete açtığı Wish More Hotel Şişli, lüks konaklamadaki iddiasını son dönemde popülaritesini hızla artıran gastronomik deneyimler ile de sürdürmek istiyor. Otel grubunun Bayrampaşa’dan sonra Şişli Sadıklar Pasajı’nda yatırıma kazandırdığı beş yıldızlı otel, fonksiyonel ve lüks oda seçeneklerini gusto sahibi misafirlerine sunduğu konsept menü deneyimleriyle de bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Erkan Akkurt: “Yemek kültürünü iyi bir noktaya taşımak istiyoruz”

“Daha fazla lezzet…” sloganıyla sadece konaklayan misafirleri değil, İstanbul’u ziyarete gelen tüm ziyaretçileri de ağırlamak istediklerini belirten Wish More Hotel Şişli Genel Müdürü Erkan Akkurt, “Şehrin kalbinde yer alan lokasyonumuzda, Türk ve dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini Wish More Restoran & Lobi Bar’da misafirlerimizle buluşturuyoruz. Amacımız, yemek kültürünü iyi bir seviyeye taşımak. Ne yapıyorsak, kalite ve lezzet için yapıyoruz. Sevgili Şefimiz Muhittin Kabasakal ile aramızda güzel bir birliktelik doğdu. İnşallah karşılığını da dönem içinde alacağımızı düşünüyoruz.” diyor.

Tecrübeli genel müdürün sözünü ettiği,  her damağa hitap edebilen deneyimsel bir yolculuk! Bunun içinde Wish More Restoran konsepti kapsamında Türk ve dünya lezzetlerinin hakim olduğu fine dining servis anlayışı da var, gün boyu hafif atıştırmalıklar, soğuk ve sıcak içeceklerin ikram edildiği Lobi Cafe Bar ayrıcalığı da!..

Lobiden terasa lezzet vurgusu 

Beş yıldızlı otel yönetimi, bu lezzet deneyimini yepyeni yatırımlarla da beslemek niyetinde. En başından sanat ve gastronomiye özel bir ilgi duyan otel grubu, 2023’te hizmete girmesi planlanan üç yeni gastronomi yatırımıyla konuklarına unutulmaz deneyimler yaşatacak.

Şişli’deki otelin 8. katında bir meyhane konsepti üzerinde çalıştıklarını belirten  Akkurt, “Terastaki yerimiz çok fonksiyonel bir alan. Dışarıdan gün ışığı da alıyor. Orayı hem bireysel hem de kurumsal yemekli toplantılar için düşünüyoruz. Oturma kapasitesi 360 ile 400 kişi arasında değişiyor. En büyük artısı, eski İstanbul şehir manzarasına hakimiyeti. Gönül istiyor ki, biz orayı kendimiz işletelim. Otel lobisinden başlayan lezzet vurgumuzu en üst kata kadar taşıyalım. Otel içinde her türlü damağa cevap verelim.” diye anlatıyor.

Akkurt, bunlara ilave olarak burger ve pizza-makarna konseptli iki yeni konseptin de hazırlığı içinde olduklarını müjdeliyor.

Bütün tabakların bir hikayesi var

Wish More Hotel Şişli’nin mutfağını ise Executive Şefi Muhittin Kabasakal yönetiyor. Bolulu şef, Türk ve dünya mutfaklarının yanı sıra Akdeniz mutfağına özel ilgisinden bahsediyor. Bayrampaşa oteliyle birlikte bu ustalığını Şişli’ye de taşıyan Kabasakal’ın tek derdi, restoran misafirlerine rahat bir yemek deneyimi sunabilmek. Elbette ki bir hikayesi olan lezzetleri ile eşliğinde… Otelin ruhuyla özdeş bir anlayışla sağlıklı ve sürdürülebilir bir menü konsepti oluşturduklarını anlatan  Kabasakal, tabaklarında mevsimsellik, yerellik ve tazeliğe vurgu yaptığını söylüyor.

Wish More Restoran menüsünün imza tatları arasında; Klasik sunum çiğ dana eti, ızgara yedi kule marul, rokfor soslu ızgara marul, file badem ve frenk soğan eşliğinde ev yapımı göbek, cherry domates, salatalık, avokado, jalapeno biberi, cheddar peyniri, tortilla cipsi, Zürih tarzı süt danası, setteveli ve yedi katlı çikolatalı kek öne çıkıyor.

“Michelin’de de iddialıyız!”

Wish More Hotel Şişli mutfağı, İstanbul’da ilk kez geçtiğimiz ekim ayında 53 ayrı işletmeyi ödüllendiren Michelin Guide’a da göz kırpıyor. Yeni bir otel olmanın dezavantajdan çok bir avantaj oluşturduğunun altını çizen  Kabasakal, “İddialıyız, bir sonraki yıl için gayretle çalışıyoruz.” diyor.

Kadın çalışanlara pozitif ayrımcı! 

Wish More Hotels, istihdamda kadın çalışana ayrıcalık tanıyan bir otel grubu. Bayrampaşa’daki Wish More Hotel Istanbul mutfağındaki 14 şefin 8’i kadın. Şişli’de ise 13 çalışanın 6’sı kadın. Kadın  çalışanın değerine vurgu yapan Akkurt, nitelikli çalışanın önemine dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamlıyor: “Otelimizin pazarlamasından insan kaynakları direktörüne herkes kadın. Pozitif ayrımcılık yapıyoruz diyebiliriz. Başından beri böyleyiz. Kadın çalışan bizim için kıymetli. Asıl amacımız ise, nitelikli çalışan istihdam etmek. Bizim için bir değer oluşturmaları önemli. En son hamlemiz, iki otel için pasta şefi arkadaşımız geldi. Kendisi çok tecrübeli. Tabii kadın kalite, şıklık ve güzellik de katıyor. Biz hizmet sektöründeyiz. o tebessümü kalıcı kılan da kadınlar.”

#wishmorehotelsisli #wishmorehotels #wishmorehotelistanbul #erkanakkurt #şefmuhittinkabasakal #gastronomi #mutfak #akdenizmutfağı #gastronomiturizmi

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir