Yeniköy’e nostaljik konsept mekan: By Marcel

Yeniköy’ün nostaljik en konsept mekanı By Marcel, Azur bünyesinde lezzetseverleri ağırlamaya başladı. Şef Mert Şeran yönetimindeki mutfak, sıkı bir menüye sahip!


İlk konuklarını özel bir davetle ağırlayan Yeniköy’ün en konsept mekanı By Marcel, adeta bir lezzet serüveninin kapılarını aralıyor. Azur bünyesinde açılan By Marcel, taptaze ve iştah kabartıcı mezeleri, birbirinden lezzetli menüsü ve güler yüzlü servisiyle kısa sürede müdavimlerini oluşturdu. Huzur dolu ortamıyla kapıdan ilk girdiğiniz andan itibaren büyüleyen mekân, ferahlığı, ambiyansı ve nefis yemekleriyle misafirlerini mest ediyor.

Mutfağı Şef Mert Şeran’a emanet

Şef Mert Şeran’ın önderliğindeki mekân, kuşaktan kuşağa aktarılan meyhane sanatını en ince detaylarıyla sunuyor. Mevsime özgü yöresel lezzetler ve özgün mezeler, taze malzemelerle ustalıkla harmanlanarak sunuluyor. Her bir lezzet, özenle seçilen malzemelerle ve geleneksel pişirme yöntemleriyle hayat buluyor. Nostalji eşliğinde felekten bir gece çalmak isteyenler için harika bir seçim olan mekânda hem ara sıcaklar hem de mezeler tüm misafirlerden tam not alıyor.

Türk ve Yunan ezgileri eşliğinde meyhane kültürü

Mekânın beyaz ham görünümlü duvarlarını süsleyen fotoğraflar misafirlerini geçmişte unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Keyifli sohbetlere arka fonda çalan Türk ve Yunan ezgileri eşlik ederek meyhane kültürünü doyasıya yaşatıyor. Yeniköy’ün ruhuna uygun mimarisiyle göze çarpan mekânın ahşap işçiliğinin yarattığı recycled hissi samimi atmosferini destekliyor.

Sıkı bir menüsü var

Tüm duyulara hitap eden By Marcel’in, damakta iz bırakmak üzerine iddialı olduğu sıkı bir menüsü var. Paçanga böreği, kıymalı humus, tereyağlı koç yumurtası, Arnavut ciğeri, kalamar tava, ızgara kokoreç, topik, muhammara, lakerda, uskumru çirozu, beyin söğüş gibi birbirinden farklı lezzetler mezelerin zirvesini oluşturuyor. Ardından gelen ana yemek seçenekleri arasında en gözde olanı, tercihe göre sunulan sac kavurma ile damakları şenlendiriyor. Tatlı konusunda da iddialı olan mekân, kabak tatlısı ceviz, şekerpare, bal kaymak ve cevizli muz tatlısı ve helva gibi seçeneklerle tatlı hayranlarını mest ediyor.

#bymarcel #yeniköy #azur #yenimekan #yenirestoran #istanbul #gastronomi #meyhane

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir