Yerli turistin yılbaşı tercihi Kıbrıs

Sonbaharın keyfini yaşayamadan kış soğuklarına yaşamak zorunda kalan İstanbullular, ortalama 20 derece hava sıcaklığının yaşandığı Kuzey Kıbrıs’taki otellerin yılbaşındaki doluluk oranları şimdiden yüzde 100’e ulaştırdılar.

İstanbul’a olan yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve farklı tatil avantajlarının yanı sıra neredeyse yılın tamamında güneşin yüzünü gösterdiği KKTC, yeni yıla güneşli bir havada girmek isteyen tatilcilerin tercihi oldu. Yılbaşı tatili için gelen erken rezervasyonlar KKTC’deki otel işletmelerinin yüzünü güldürüyor. Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırım grubu olan Merit International Hotels’in Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, yılbaşı için aldıkları rezervasyonlarla doluluk oranlarının şimdiden yüzde 100’e ulaştığını söyledi. Bölgedeki diğer otellerin de ciddi talep gördüğünü belirten Arar, “Kıbrıs genelinde otellerin yılbaşı doluluk oranı şuanda yüzde 90 civarında. Bunda mevsimlerdeki sert değişim etkili oluyor. İstanbullular sonbaharı yaşayamadan kışa girdi. Soğuk havalardan kaçmak isteyenler için yılbaşı bu dönemde iyi bir fırsat olacak” dedi.

YABANCILARIN DA İLGİSİ VAR

Sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapan, 10 bin yıllık bir kültürün izlerini taşıyan, gastronomisi ve Akdeniz’in en güzel mavisini yansıtan denizi ile en yakınımızdaki tatil cenneti KKTC, yılbaşında sınırsız eğlence arayanlara lüks tatil alternatifleri de sunuyor. Son yıllarda artan turizm yatırımlarıyla adadaki hizmet kalitesinin en üst seviyeye geldiğini belirten Reha Arar, “Grubumuzun şu anki amiral gemisi Merit Crystal Cove Hotel ile dört mevsim misafirlerimizi ağırlıyoruz. Huzur, konfor, kalite ve birbirinden lezzetli yemeklerimizle tamamı deniz manzaralı 3 kral dairesi, 51 suit ve 233 standart odamız misafirlerimize hizmet veriyor. Yerli turistler kadar Türkiye üzerinden KKTC’ye gelecek olan yabancı turistlerden de talep alıyoruz” dedi.

GYPSY KINGS’LE YENİ YILA GİRECEKLER

Merit Crystal Cove Hotel’de konaklayacak misafirlerin yeni yıla dünyaca ünlü müzik grubu Gypsy Kings ile gireceklerini sözlerine ekleyen Reha Arar, yorgunluğunu eski yılda bırakmak isteyenler için uzman terapistlerin görev yaptığı SPA’nın, sabah, öğle ve akşam sunulan açık büfe lezzetlerin ve talih oyunları salonlarının da tercih edilmelerinde önemli etken olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir