Züccaciyeden HoReCa’ya ‘SEPLUS’

Yalova’da Paşabahçe’den bayilik alarak kurulan Tutmaçlı Cam San. Ltd Şti. bugün birçok ünlü markanın ürünlerini bünyesi altında satışa sunuyor.

Firmanın 1999 yılında Yalova’dan Maltepe’ye taşındığını ve ticaretine burada devam ettiğini belirten SEPLUS Genel Müdürü Ahmet Taner Murat, züccaciye sektörünün yanı sıra 2010 yılında HoReCa sektörüne de yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti. Murat, mağazanın İstanbul’un Maltepe ilçesinin Dragos semtinde 5 bin metrekare otoparklı arazi içinde bin 500 metrakare kapalı alanı olduğunu belirtti. Tutmaçlı Cam San. Ltd. Şti bünyesinde kurulan SEPLUS markasının Genel Müdürü Ahmet Taner Murat, firmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

CASH&CARRY SİSTEMİYLE ÇALIŞAN İLK PROFESYONEL MAĞAZA

SEPLUS’ın HoReCa sektörünün Cash&Carry sistemiyle çalışan ilk profesyonel mağazası olduğunu vurgulayan Murat, ayrıca firmanın otel, restaurant, cafe, bar, catering vb. tüm yeme içme mekanlarına hizmet verebilecek düzeyde hazırlandığını da belirtti. İşleyişten de bahseden Murat, “Proje mutfak kurulumuyla başlayıp, setüstü, cihaz, masaüstü, yardımcı mutfak ekipmanlarıyla birlikte yeni açılan bir restaurantın tüm ihtiyaçları karşılanır. Yaklaşık on bin çeşit ürünü stokta bulmak mümkündür” şeklinde konuştu.

“TASARIM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Tasarım konusuna da değinen Murat, SEPLUS markasının kendi ürün tasarımlarıyla üretim yaptığının altını çizerek, “Bunlar başlıca, ahşap sosluk, steak plate, cam füzyon tabaklar, özel porselen kahvaltı ve alakart tabaklar, çelik etejer ve yükselticiler ve Happy Chef markalı büfe ürünleridir. Tasarım bizim için çok önem arz ettiğinden, Milano ve İstanbul’da organize olan 2 ayrı tasarımcı ile çalışmaktayız. Kendi ürünlerimize yurt dışından talep gelmesi, bizim doğru işler yaptığımızı gösteriyor” dedi.

“ŞUBELER AÇARAK BÜYÜMEYİ PLANLIYORUZ”

2013 yılı için çatal-kaşıkta İsviçre ve porselende Almanya’da üretim yapan iki ayrı firma ile anlaşma sağladıklarını belirten Murat, dünyada otel sektöründe bilinirliği yüksek bu iki markanın firmalarına ivme kazandıracağını düşündüklerini söyledi. Murat ardından,  “Önümüzdeki yıllarda kendi konseptimizle şubeler açarak büyümeyi planlıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir