Ayda“20 bin dondurulmuş lahmacun” tüketiyoruz

Ülkemizde her kesimden insanın tükettiği lahmacun artık dondurulmuş olarak evlerimize de giriyor. Tatlıses şubelerinde satışa sunulan dondurulmuş gıdalar, aynı zamanda otel, restoran ve tatil köylerine de özel ürün olarak gönderim yapılıyor.

2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne giren Tatlıses’in dondurulmuş gıdaları kesinlikle soya maddesi içermiyor. Ürünler yüzde yüz kırmızı etten imal ediliyor. Normalde dondurulmuş gıdaların tüketim süresi en az 1 yıl iken Tatlıses’de bu süre, koruyucu madde kullanılmadığı için, 6 ay…

Çapı 27 cm. olan lahmacunların satışı Migros, Metro ve Real gibi büyük marketlerde dondurulmuş gıda reyonlarında yapılıyor. Ayrıca şubelerinde Tatlıses’in şubelerine hediye ettiği fritözlerde de müşterilere ulaştırılıyor. Gelişmiş dağıtım ağı ile Tatlıses, aylık toplam 25 bin adet içli köfte, 20 bin adet lahmacun ve 6 bin adet künefe satışı yapıyor.

DONDURULMUŞ GIDADA AYDA 90 TL BİN CİRO…

Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Özlem Yetiş:  “Hızlı şehirleşme ve sanayileşme, yemek hazırlamaya ayrılan zamanın kısalması, kişisel gelir seviyesindeki artış ve kadınların da iş yaşamında aktif rol oynamaya başlaması ile günümüz toplumunda dondurulmuş gıdaların yaygınlaşmasını arttırdı. Bu doğrultuda 2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne girmeye karar verdik. Daha önce sadece restoranlarda ulaşılabilen lahmacun, içli köfte ve künefeyi tüketicinin mutfağında görmek bizim için farklı bir girişim oldu. Şimdilik ayda 90 bin TL ciro yaptığımız bu alanda 2013 yılı için ciromuzu 500 bin TL ye ulaştırmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir