Anasayfa » Ürün » Anfaş Food Product ve Bevex fuarlarına profesyonellerden tam not!

Anfaş Food Product ve Bevex fuarlarına profesyonellerden tam not!

19–22 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenen 21. Uluslararası Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenen; Türkiye’de içecek konusunda düzenlenen tek fuar olma özelliğine sahip “ Anfaş Bevex”de dev markalar gövde gösterisi yaptılar.

19–22 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenen ve 400 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini sergilediği 21. Uluslararası Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı profesyonel ziyaretçi rekoru kırıldı. Fuarı Türkiye’nin yanı sıra Japonya, Malezya, Cezayir, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Irak, İran, Pakistan, Rusya, Kuveyt, Mısır, Tunus, Hollanda, Hindistan, İtalya, Almanya, Azerbaycan, Fas ve Dubai’nin ağırlıkta olduğu 38 ülkeden 46.122 sektör profesyoneli ziyaret etti.

YABANCI HEYETLER MEMNUN AYRILDI

Almanya’nın önemli gıda firmalarının temsilcileri, her türlü gıda ürününe ilgi duyduklarını belirterek, Türkiye’den gıda alımı yapmak üzere yeni iş ortakları ile görüşmeler gerçekleştireceklerini söyledi. Almanya’da et sucuk ve salam alanında faaliyet gösteren firmanın temsilcisi Osman Yıldız, Avrupa’ya geniş bir dağıtım ağları olduğunu ifade etti. Yeni ürünler bulmak adına fuara katıldıklarını söyleyen ve 4 firma ile görüşme yaptıklarını kaydeden Yıldız, Almanya’ya döndükleri zaman işbirliğini gerçekleştireceklerini belirtti. Almanya’dan tüm Avrupa’ya ayran dağıtımı yapan firmanın temsilcisi Mustafa Karadeniz de yılda 30 milyon paket ayran dağıtımı yaptıklarını aktararak şöyle konuştu: “Ayranın yanına diğer meşrubat türlerini de eklemek amacıyla fuara katıldık. Türkiye’de kaliteli içecek firmaları var. İki önemli görüşme yaptık. Değerlendirme yaptıktan sonra bir karar vereceğiz.” 20 kişilik İran heyeti adına konuşan işadamı Said Ghadaksaz da, ülkenin farklı bölgelerine hizmet veren toptancıların fuara katıldığını belirtti. Türkiye’den özellikle kuruyemiş sektörü ile ilgilendiklerini belirten Ghadaksaz, zeytin ve zeytinyağını İran’a götürmeyi hedeflediklerini söyledi.

SEKTÖRÜN TÜM PROFESYONELLERİ ANFAŞ’DAYDI

Anfaş ve Irak Ticaret ve Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Irak’dan yaklaşık 20 kişilik bir heyet Anfaş Food Product Fuarı’na ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’den meyve suyu, kahvaltılık  malzemeler, bisküvi, kek ve şarküteri ürünleri başta olmak üzere birçok gıda ürünü satın alma amacıyla gelen Iraklı profesyoneller katılımcılar ile birebir görüşmeler yaptı. 2013 yılında Anfaş Food Product Fuarı ilk defa Japonya’dan ziyaretçi ağırlamıştı. 2014 yılında büyük Japon gıda toptancıları Anfaş Food Product Fuarı’nı yine ziyaret ettiler. Japonlar ağırlıklı olarak kahvaltılık gruplarına yönelik ürünlerle ilgili görüşmeler gerçekleştirdiler. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Antalya İhracatçı Birliği tarafından düzenlenen Alım Heyeti programı ile Moldova, Kosova ve Libya’dan toplam 19 firmanın sektör profesyonelleri Anfaş Food Product Fuar’ını ziyaret ederek ticari bağlantılar kurdular.

GIDA TEKNOLOJİSİ VE İNOVASYON SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

Fuar bu yıl yepyeni bir uygulamaya da start verdi. Fuar alanının içerisinde hazırlanan “Gıda Teknolojisi ve İnovasyon Sergisi”nde katılımcı firmalar sadece piyasaya yeni çıkardıkları ve çıkaracakları ürünlerini sergilediler. Katılımcı firmaların üretim ve ambalajlamada kullandıkları farklı ve yeni teknolojileri tanıtma imkanı buldukları sergide kavun ve muzlu kahve, siyah havuç sirkesi, beyaz sirke, keçi boynuzu kreması, kızarmış dondurma ve karpuz cipsi gibi yepyeni ürünler sergilendi.

“OSMANLI MUTFAK KÜLTÜRÜ VE TADIM GÜNLERİ”

Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde, Manavgat Aşçılar Derneği ve Alanya Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından hazırlanan “Osmanlı Mutfak Kültürü ve Tadım Günleri” Anfaş Food Product Fuarı’na büyük renk kattı. Etkinlik kapsamında “Osmanlı İmparatorluğu” dönemi Yiyecek-İçecek kültürü ziyaretçilere sunuldu. Etkinlik kapsamında Osmanlı Mutfak kültürü düzenlenen seminer ve panellerle incelendi. Çikolata Show ve Çikolata lansmanı büyük ilgi gördü. Fuarda ayrıca TAFED’in “Sosyal Sorumluluk” anlayışı gereği Batı Akdeniz Çölyak Derneği ile birlikte “Glutensiz Gıdalar – Çölyak Hastalığı” ilgili panel ve sunumlar ile katılımcılara ve mutfak şeflerine detaylı bilgiler verildi. Anfaş Food Product Fuarını ve TAFED etkinliğini dünyanın dört bir tarafından gelen şefler ziyaret ettiler. TAFED’in prestij ödüllerini takdim ettiği etkinlikte Anfaş Fuarcılık da “En İyi Fuar Organizasyonu” ödülüne layık görüldü.

İnceleyin

E.C.A. Nita serisinden fonksiyonel ve renkli çözümler

Günümüzde değişen mutfak dekorasyon trendleri yaşam alanlarımızdan biri olan mutfakları evimizin prestij alanları haline getirdi. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz