Anasayfa » Yeni Mekan » İstanbul’da Gerçek İtalyan: Cappello

İstanbul’da Gerçek İtalyan: Cappello

Cappello, İtalya’nın gerçek lezzetlerini en orijinal haliyle sunmak için yola çıktı. İlk şubesini Tuzla Marina (Viaport Marina)’da açan Cappello’da tüm malzemeler en doğalından seçiliyor ve her şey günlük hazırlanıyor.

Gerçek pizzayı, en iyi makarnayı, 20 çeşit tuzlu ve tatlı krebi, sağlıklı salataları, günlük hazırlanan 25’den çeşitten fazla dondurması ve tatlıları ile kendinizi İtalya’da hissedeceksiniz. Özel kahve çeşitleri ve atıştırmalıklar da sizi lezzet şölenine davet ediyor. Yurtdışında şef ve dondurma eğitimi alan Ahmet Demirhan’ın şefi olduğu ve ortakları ile kurduğu bu özel konseptin pasta tatlı şefi ise ünlü isim Ferdi Balcıoğlu.

Tuzla Marina projesinin en orijinal mekanı olmaya aday olan Cappello, sadece tariflerini değil fırınını da İtalya’dan getirdi. Mekanın kurucusu aynı zamanda şefi olan Ahmet Demirhan’ın, iş adamları Ferhan Delibalta ve Hasan Takmaz ile birlikte kurduğu Cappello’da sadece iyi yemek değil gerçek bir yemek şölenine şahit olacaksınız.

Bu daha ilk şubemiz diyen Cappello’nun kurucusu ve şefi Ahmet Demirhan, ‘Türkiye’de İtalyan restoranı diye geçen mekanların eksiklerini çok iyi biliyoruz. Aslında gerçekten hakkını vererek İtalyan yemeği sunan mekan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Biz gerçek İtalyan lezzetleri için yola çıktık. Unu özel getirdiğimiz öğütücüde günlük öğütüyoruz, dondurma için ideal sayılan özel yağlı süt ise özel bir mandırada geliyor. Hiç bir ürünümüz ön hazırlık veya pişirmeden geçmiyor ve taze hazırlanıp misafirlerimize sunuluyor. En güzeli ise tüm bunların misafirlerimizin gözü önündeki açık mutfağımızda yapıyoruz. Hayalimiz İstanbul’un diğer önemli noktalarına da bu Cafe&Patisserie konseptimizi yaymak. Gerçek İtalyan tarifleri ilk iyi malzeme ve bu kadar özel sunumlarla hazırlanıyor’ dedi ve çok yakın zamanda yeni projelerini de duyuracaklarını sözlerine ekledi.

cap2cap3

Açık mutfağı, mekanın ortasında İtalya’dan özel gelen özel imalat fırın ile tüm pizzalar gözünüzün önünde hazırlanıp pişerken, tatlı ve tuzlu krepler ve makarnalar da çok özel bir sunum ile hazırlanıyor… Dondurmalar ise özel gelen yağlı sütten, hiç hazır sos kullanmadan günlük olarak hazırlanan meyvelerden karamele 25’den fazla çeşidiyle, girişteki dev tezgahta damaklarınıza gerçek dondurmayı sunmak için bekliyor.

İtalyanca’da şapka anlamına gelen Cappello’nun iç dekorasyonunu ödüllü mimar Cüneyt Onur yaptı. İtalyan restorantını Cafe&Patisserie ‘ye uyarlayan Cappello, İtalyan lezzetlerinde en iyi olmak için yola çıktı. Yakında İstanbul’da yeni şubeler de açmayı planlayan Cappello ile tanışarak siz de en iyi İtalyan yemeğini yiyebilirsiniz…

İnceleyin

Nusret Gökçe, en yeni mekanıyla Londra’da…

Türkiye’deki başarılarını dünyaya taşıyan Nusr-Et markası, Beverly Hills’teki görkemli açılışın ardından bu kez de Londra’daki ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz