Anasayfa » Manşet » İtalyan Valoriani Taş Fırınlar Hotello güvencesi ile Türkiye’de

İtalyan Valoriani Taş Fırınlar Hotello güvencesi ile Türkiye’de

2004 yılından bu yana ithal ürün çeşitleri ile endüstriyel mutfak alanında en iyi markalar ile kaliteli hizmet vermeye devam eden Hotello, İtalya’dan getirdiği Valoriani taş fırınları ürün gamına kattı.

Hotello Otel ve Lokanta Ekipmanları, 2004 yılından bu yana ithal ürün çeşitleri ile endüstriyel mutfak alanında en iyi markalar ile kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Hotello, İtalya’dan getirdiği Valoriani taş fırınlarını da ürün gamına ekleyerek, otel ve restoran pazarındaki yelpazesini daha da genişletti.

Zincir restoranların sıklıkla tercih ettiği Valoriani taş fırınları, nı özellikle İtalya’nın ünlü Pizza restoranları odun ateşinde pişirdikleri lezzet çeşitlerini bu fırınlarda sağlamaktadır.

Valoriani taş fırınlarının tercih edilme nedenlerinin başında odun ateşi geliyor. Yere uyumlu olarak farklı ölçülerde alternatifleri olan hazır ya da demonte olarak gelen fırınlar özel izolasyon malzemesi ile  5-6 saatte kurulabiliyor. Ölçüsüne göre fırın ağırlıkları 500 kg ile 1200 kg arasında değişen taş fırınlar, özel bir brülör sistemi sayesinde gazlı olarak da kullanılabiliyor.

YAKIT TASARRUFLU

Valoriani taş fırınlar 1300 ºC’de pişirilmiş refraktör malzemeden imal ediliyor. Kullanılan kompozit malzeme ve üretim prosesi sayesinde Valoriani fırınlar iç ısıyı uzun süre tüm iç hacimde homojen olarak muhafaza eder. İzolasyonu sayesinde de dışarıya sıcaklık vermeyen taş fırınlar, ister odunla ister gaz ile günde 10-12 saat 350ºC’de çalıştırıldığında kapatılıp ertesi gün açıldığında yaklaşık 100ºC‘lik ısıyı muhafaza ettiği için hem yakıt tasarrufu sağlıyor hem de pizzanın altının ve üstünün en iyi şekilde pişmesi sağlanıyor. Valoriani taş fırınlar ile gaz kesilmesi veya odun bitmesi halinde bile birkaç saat fırın sıcaklığı ile pişirme yapmaya devam etmek mümkün!

KOLAY TAŞINABİLİR, YER KAPLAMAZ

Valoriani fırınlarda çeşitlerine göre 1,5 dakika ile 5,5 dakika arasında pizza ve pide, 1 dakika ile 1,5 dakika arasında lahmacun-lavaş gibi ürünler de pişirilebiliyor. Kapladığı alan ve ağırlık olarak avantajlı olan fırınların en büyük avantajları arasında bir yerden başka bir yere rahatlıkla taşınabilmesi de geliyor. Taş fırın üretimi yanında, yüksek ısıda ızgara çeşitlerinin yapılabileceği farklı bir ürün olan Forno Grill de bulunuyor.

İnceleyin

TTYD, HOTREC’in 44. üyesi oldu

Avrupa Otel, Restoran ve Ağırlama Sektörü Birliği HOTREC’in 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde Polonya’nın Krakow kentinde ...

2 Yorumlar

  1. ÜRÜN KATOLOG VE FİYAT LİSTENİZİ GÖNDREBİLİYORMUSUNUZ TEL:05455677365
    ADRES:YENİCE MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ ALKAN APT21/B ALİCAN ECZANESİ KIRŞEHİR MERKEZ

  2. Ürünün fiyatı ve teslim süresi hk. bilgi vermeniz mümkün mü?