Anasayfa » Etkinlik » Point Hotel Taksim, 80 Milonga ile Devri Alem belgeselinde

Point Hotel Taksim, 80 Milonga ile Devri Alem belgeselinde

“80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli” Yönetmeni Ernesto Rassi, belgeselinde İstanbul’daki tango mekanlarına da yer vermek üzere Türkiye’ye geldi. Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ında, 26 Ekim 2017 akşamı yapılan Milonga’ya katılan Ernesto Rassi, belgeseli için geceden dokümanlar aldı. 12 yıldır her Perşembe günü Milonga gecelerine ev sahipliği yapan Point Hotel Taksim’in View Point Teras Restaurant’ı, geceden çekilen görsellerle dünyanın ileri gelen Milonga mekanlarını içeren bu kapsamlı belgeselde yerini alacak.

3

3 yıl önce başlayan projede İstanbul yer alıyor 

Arjantin asıllı Ernesto Rassi,  müzisyen, şarkıcı, tango eğitmeni, aktör, yönetmen, yapımcı olarak tanınmasının yanı sıra, “80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli” yönetmeni olarak dünya etrafında Milonga yapılan mekanları bu çalışmasıyla bir araya getiriyor.

5

Ernesto Rassi 2014’te başladığı projesine devam ederken Istanbul’da Milonga yapılan mekanlara da bu uluslararası belgeselde yer vermek üzere 26 Ekim’de Türkiye’ye gelerek, Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ındaki Milonga gecesinden renkli kareler dokümante etti. Gecede, tek veya çift olarak katılım gösteren, sayısı 100’e yakın yerli ve yabancı sosyal dansçılar danslarını sergilediler. Milonga gecesi, Ernesto Rassi’nin 2 Tango parçasını seslendirmesi ile devam etti. Kısa bir konuşma yapan Rassi, katılımcılara bu atmosferde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Tango ruhunun önemini ifade etti.

6

 

İnceleyin

Gastronominin profesyonelleri bu zirvede!

Türkiye’nin ‘gastronomi turizmi’ konusundaki gelişimine odaklanan ‘Global GastroEkonomi Zirvesi’ TURYİD tarafından 12 Mart’ta Lüfti Kırdar ...