Anasayfa » Gündem » Tarkan Akyüz: “Araplarla çalıştığım sürece makyajla idare edeceğim”

Tarkan Akyüz: “Araplarla çalıştığım sürece makyajla idare edeceğim”

2016-2017 dönemini oteli makyajlayarak geçirdiklerini söyleyen Grand Ant Otel’in sahibi Tarkan Akyüz, “Araplar ile çalıştığım sürece büyük bir renovasyona girmek istemiyorum, makyajla devam edeceğim” dedi. Otelin Arap zayiatları dolayısıyla makyajlama için masrafının 100 bin TL’leri bulduğunu belirten Akyüz şöyle konuştu:

“Biz 2016-2017 yılında çok fazla para kazanmadığımız için otellerde renovasyon yapamıyoruz haliyle. Bunu yapabilmek için önce para kazanmamız lazım. Yine iyi kötü makyaj yaptık ama büyük bir renovasyon dediğiniz zaman yapmadık, artı Orta Doğu pazarı için de Araplar zaten oteli mahvediyorlar. Bu nedenle de çok fazla renovasyon yapma ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Çünkü bugün yaptığınızı yarın yıkıyorlar. Ben Grand Ant Otel olarak şahsım adına Araplar ile çalıştığım sürece büyük bir renovasyona girmek istemiyorum, makyajla devam edeceğim. 2017’de makyaj için yaklaşık 100 milyon TL masraf yaptık. Kırılanları yenilemek, klimaları, televizyonları yenilemek manasında bu kadar para çıktı cebimizden.”

“Avrupalı gelirse otelimi kapar, renovasyon yaparım”

Boya yaparsın, ufak tefek eksiklikleri varsa onları tamamlarsın. Avrupalı gelene kadar otelimde makyajla idare edeceğim. Ne zaman Avrupalı gelirse otelimi kapatırım, gerekirse 1 milyon dolara kadar para gömerim, renovasyonumu yapar, otelimi sıfır çıkartırım. Avrupalı gelene kadar öyle büyük bir tadilat, büyük bir masraf yapmam.

“2020 yılında eski Avrupalılara kavuşacağımıza inanıyorum”

Bu sene İstanbul genelinde yüzde 10 ile yüzde 20 arasında Avrupalı turist beklediğini ifade eden Tarkan Akyüz, “Antalya bölgesi için daha yüksek rakamlar var. Bir aksilik olmazsa 2020 yılında eski Avrupalılara kavuşacağımıza inanıyorum. En çok Avrupalı geldiği sayıya 2020 yılında kavuşacağız.”

 

 

İnceleyin

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 ...