Anasayfa » Manşet » The Galata İstanbul Hotel Mgallery by Sofitel 16 Mart’ta açılıyor

The Galata İstanbul Hotel Mgallery by Sofitel 16 Mart’ta açılıyor

İstanbul’un en güzel hikâyelerinin tanığı Bankalar Caddesi’nde konumlanan The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel, 16 Mart itibari ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 Avrupa’nın en büyük otel zinciri AccorHotels çatısı altında faaliyet gösteren ve yaşamı bir sanat olarak yansıtan Mgallery otel koleksiyonunun yeni üyesi The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel 16 Mart itibari ile kapılarını açıyor. Tarihi Yarımada’ya uzanan lüks odaları, 300 yıllık geçmişi ile geleneksel bir hamam keyfi, leziz yemekleri tadabileceğiniz özel restoranları, İstanbul’a kuşbakışı özel bir manzarayla dokunan teras barı ile The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel, anı koleksiyonunuzun başköşesinde yerini almayı heyecanla bekliyor.

1836’dan başlayın, sanata adanmış Karaköy sokaklarını keşfedin

1836 yılında Cenevizlilerin inşa ettiği Baltazzi Han, daha o günlerde Bankalar Caddesi’nin en ünlü binaları arasında. Şimdi ise The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel’in kapılarını açmasıyla bina, yeni keşifler arayan konuklarına ve eski popülaritesine kavuşuyor. Dilerseniz Galata Kulesi’nin kusursuz dokusuna bakan, dilerseniz de Haliç’in büyüleyici gizemlerini seyredebileceğiniz oda seçenekleri olan otelin; 4 Executive Suite, 7 Junior Suite, 19 Deluxe, 41 Superior ve 12 Klasik olmak üzere, toplamda 83 odası bulunuyor.

Üstün hizmet anlayışının ayrıcalığını sonuna kadar hissedebileceğiniz otelden dışarıya adım attığınız anda; Galata Kulesi, eski kiliseler, sanat galerileri ve daha birçok tarihi yapıyı ziyaret edebilir, merkezi lokasyondan istediğiniz yere kolayca gidebilir ya da Karaköy’ün modern ve sanatçı ruhlu sokaklarına kendinizi bırakabilirsiniz. Seçim sizin…

Suyun evrensel iyiliği

Lale Devri Kaptan-ı Deryası ve sarayın önde gelen isimlerinden olan Kaymak Mustafa Paşa tarafından 1720’lerde yaptırılan The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel’in Tarihi Çeşme Hamamı; yüksek tavanları, ihtişamlı kubbesi, ahşap detayları ve özgün motifleriyle suyun iyiliğine kendini teslim etmek isteyenleri tazeliyor. Sıcaklık, ılıklık ve soğukluk ile tarihi bir atmosferde modern SPA keyfini yaşatan Tarihi Çeşme Hamamı, özel odada masaj, jakuzi gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Su ile yenilenme mucizesi geleneksel hamam ruhuyla harmanlanıyor.

İnceleyin

Bentour Reisen, 2019’da 200 bin ‘nitelikli’ turist taşıyacak

Haber: Hatice Ünal Bilen Bentour Reisen, gelenekselleştirdiği acenteler buluşmasında bu yıl Almanya, Hollanda, Avusturya ve ...