Anasayfa » Gastro Güncel » TURYİD ve TÜRES 27 Aralık’ta yemek çeki ve kart komisyonlarını boykot edecek!

TURYİD ve TÜRES 27 Aralık’ta yemek çeki ve kart komisyonlarını boykot edecek!

TURYİD ve TÜRES 27 Aralık’ta yemek çeki/kartını üye işletmelerinde kullanmayarak komisyon oranlarını boykot edecek!

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) yayınladığı bir bildiri ile yemek çeki ve kartı firmaları ile anlaşmalı üye restoranlarının 27 Aralık 2017 tarihinde bir günlük “Boykot” a destek vererek, o gün yemek çeki/kartını işletmelerinde kullanmayacaklarını duyurdu.

TURYİD destek kararını şu yazılı açıklamasıyla bildirdi:

“Yemek çeki ve kartı firmalarının komisyon oranlarını makul bir seviyeye çekmediği takdirde TÜRES (Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği) nin almış olduğu bir günlük “Boykot” kararını TURYİD-Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği üyeleri olarak destekliyoruz.

Yemek çeki ve kartı firmaları ile anlaşmalı üye restoranlarımız 27 Aralık 2017 tarihinde bir günlük “Boykot” a destek vererek, o gün yemek çeki/kartını işletmelerinde kullanmayacaktır.

Dileğimiz, uzun yıllardır birçok lokanta ve restoranın kanayan yarası olan bu sorunun çözüme kavuşturulması yönünde, devletimizin ilgili Bakanlıklarının gerekli kanuni düzenlemeler getirmesi ve komisyonların makul bir seviyeye çekilmesi yönündedir.

İTO (İstanbul Ticaret Odası) tarafından yemek çeki/kartı üzerinden verilen komisyon oranlarının düşürülmesi amacıyla; yemek kartı firmalarınca, bu kartları kullanan firmalara iskonto verilmemesi yönünde 10.08.2017 tarihinde ‘Yemek Çekleri İskonto Oranları Hakkında Zorunlu Mesleki Karar’ almıştır. İTO (İstanbul Ticaret Odası) nın ortak bir yol bulma girişimi ile attığı bu adımı destekliyor,  konuya olan hassasiyeti ve yapıcı yaklaşımı için teşekkür ediyoruz.”

 

İnceleyin

İSTOTEP yoluna INTHA olarak devam edecek

27 Mayıs 2015’te temelleri oluşturulan ve bünyesinde pek çok otel yöneticisi ve yatırımcısını barındıran İstanbul ...