Anasayfa » Manşet » 2019’da İstanbul’a beş yıldızlı otel ve kongre merkezi geliyor

2019’da İstanbul’a beş yıldızlı otel ve kongre merkezi geliyor

NG Hotels, Marriott International ile güçlerini İstanbul’un kongre turizmi için birleştirdi. Turizmin iki önemli oyuncusu, 2019 yılında Basın Ekspres’te 145 milyon Dolar yatırım bedeliyle 400 odalı, beş yıldızlı otel ve kongre merkezini hayata geçirecek.

 Turizm sektörünün öncü markalarından NG Hotels, İstanbul’dakongre turizmi alanına önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi İstanbul Basın Ekspres’te hayata geçiriyor. Marriott International işbirliğiyle, 2019 yılı kongre mevsiminde hizmete başlayacak olan Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center, özellikle kongre turizmi ve kurumsal konaklamalarda faaliyet gösterecek. İşbirliği anlaşması için İstanbul’a gelen Marriott International Gelişim ve Yatırımlardan Sorumlu Avrupa Başkanı Carlton Ervin, NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gürile imza törenindebir araya geldi.

İstanbul’un kongre turizmine farklılık katacak olan Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center, İstanbul’un gelişen ve dönüşen bölgesi Basın Ekspres’te iş insanlarına hitap etmeyi hedefleyen ve yatırım bedeli 145 milyon USD olarak hesaplanan bir proje.

İmza Töreni_NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Marriott International Gelişim ve Yatırımlardan Sorumlu Avrupa Başkanı Carlton Ervin

HEDİYE GÜRAL GÜR: “YATIRIMLARIMIZI TURİZMİ ŞEKİLLENDİRMEYE YÖNELİK PLANLADIK”

Turizm sektöründe sahip oldukları deneyim ve üstün hizmet anlayışını, rekabette farklılık oluşturacak, uluslararası bilgi ve itibara sahip güçlü bir marka olan Marriott markası ile birleştirdiklerini belirten NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür konuyla ilgili olarak, “NG Hotels olarak Türkiye’nin istikrarına, geleceğine ve turizmin ülkemizde gelişmeye devam edeceğine inancımız büyük. Bu kapsamda, önümüzdeki yıllarda da turizm sektörünün ülkemizde hız kesmeden büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

NG Grup olarak sektördeki tüm yatırımlarını Türkiye’de turizmi şekillendirmeye yönelik planladıklarını kaydeden Güral Gür ayrıca,“NG Sapanca ve NG Afyon otellerimizde de bu ilke ile hareket ettik. İstanbul’da kapılarını 2019 yılında açacak olan Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center’ın da konaklama ve özellikle kongre segmentinde yine önemli rol oynayacağını ve farklılık oluşturacağını düşünüyoruz. NG Hotels olarak turizm sektöründeki tecrübemizi ve mevcut tesislerimizde %90’ların üzerinde bulunan misafir memnuniyetini bu yatırımımıza da taşıyacağız. Bu amaçla ABD’nin en önemli otel zinciri Marriott International ile bize heyecan veren bir işbirliğine gittik.

NG İSTANBUL GÖRSEL 2 23.08

3.200 KİŞİ KAPASİTELİ

Otelimiz ağırlıklı olarak, toplantı-kongre ve kurumsal konaklama segmentlerinde hizmet verecek. Özellikle 3.200 kişi kapasiteli kongre merkezimiz bulunduğu bölgeye hareketlilik katacakdedi. Istanbul Marriott West Hotel & Conference Center’ın ana hedef kitlesinin yerli ve yabancı iş insanları olacağını söyleyen Hediye Güral Gür, bunun için tüm ihtiyaçlara hitap edecek alt yapısal özelliklerin yanı sıra yatırımlarının vazgeçilmezi olan SPA merkeziyle de hizmet vereceklerini belirtti.

CARLTON ERVIN: “MARRIOTT INTERNATİONAL İSTANBUL’DA 6 MARKA ALTINDA 9. OTEL”

“Bu göz kamaştırıcı oteli Istanbul portföyümüze eklemekten dolayı gururluyuz” diye söze başlayan Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Avrupa Başkanı Carlton Ervin, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de sağlıklı bir büyüme içerisinde olduklarını ve NG Hotels ile böyle bir ortaklığa girerek Istanbul’daki ayak izlerini genişletmekten dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Istanbul Marriott West Hotel and Conference Center otelinin MarriottHotels markasının, Istanbul Marriott Şişli ve Istanbul Marriott Hotel Asia’yla birlikte İstanbul’daki üçüncü oteli olacağını belirten Carlton Ervin, “Bu otelle birlikte İstanbul’da 6 markamız altında toplam 9 otele ulaşmış bulunmaktayız” dedi.

Sema Güral Sürmeli,Gülsüm Güral,Nafi Güral,Hediye Güral Gür, Gülden Güral,Yelda Güral, Özgür Gür

MARRIOTT WEST HOTEL & CONFERENCE CENTER’DA NELER OLACAK?

27 katı zemin ve üzeri olmak üzere toplam 34 kattan oluşan otel 400 odası ile hizmet verecek. 237 standart oda (35 m2), 50 deluxe oda (39 m2), 64 corner deluxe oda (43 m2), 57 suite oda (61 m2), 2 NG Suite oda (115 m2) ve kral dairesi (180 m2) olan otelin geniş alakart restoranları, barı, executive lounge ve 3 adet etkinlik salonu da yer alacak. Otel içerisinde iki katlı olarak tasarlanacak SPA merkezinde Türk Hamamı, terapi odaları, fitness merkezi, sauna, buhar odası, açık ve kapalı yüzme havuzu ve pilates stüdyosu bulunacak. 5.270 m2 alana sahip konferans merkezi içerisinde 4’e bölünebilir olarak kurgulanan 2.530 kişi kapasiteli balo salonu, 950 m2 fuaye alanı ve 11 adet farklı büyüklükte toplantı salonu bulunacak. (Konferans merkezi toplam 3.200 kişi kapasiteli).

 

İnceleyin

I-MICE 2. Başkanı Işıl Özmen: “Kadın-erkek, birlikte daha güçlüyüz!”

Röportaj: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Hibrid360 Medya Hizmetleri “I-MICE’ta 1 Kadın, 1 Erkek başkan olması ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.