Aktif Grup Yeni Yönetim Merkez Binasını Açtı

İstikrarlı gelişimini sağlam temeller ile pekiştiren Aktif Grup, başarılı çalışmalar ile büyümesini taçlandırıyor.

Isıtma, Soğutma, havalandırma, imalat, yalıtım, mekanik tesisat ve yenilenebilir enerji teknolojileri alanlarında müşterilerine teknoloji odaklı hizmet ve mühendislik çözümleri üreten Aktif Grup, Merkez yönetim binası açılışını 15 Eylül’de İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ve sektörün önde elen isimlerinin de katılımlarıyla gerçekleştirildi.
5 Şirket 75 Personel
Kurdela kesimi öncesinde açılış konuşması yapan, Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir, Grup şirketleri
hakkında kısa bilgiler verdi. Hizmet hayatına, Aktif Isı ile 1995 yılında başladıklarını, hizmette kalite ve güven prensibine bağlı kalarak yaptıkları çalışmalar sonucu sektörde çok kısa sürede yer edinmeyi başardıklarını vurgulayarak, 2000
yılında Aktif Mühendislik firması kurulduğunu ve aynı hizmet anlayışı ile mekanik tesisat uygulamaları alanında da
saygın bir yer edindiklerini belirten Özdemir, çevre ve enerji verimliliği bilinci ile bu alandaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla, 2005 yılında Aktif Çevre firmasının gruba katıldığını belirtmiştir. Satış ve uygulama alanlarında edindikleri, deneyimler ve başarılar sonucunda dördüncü firması olan Aktif Tesisatı 2009 yılında kurduklarını söyleyen Özdemir, çıtasını yükseklere taşımanın vermiş olduğu heyecanla 2011 yılında Proaktif Yalıtım Sistemlerinin de grup şirketlerine katıldığını belirtmiştir. Aktif Grup; bugün konusunda uzman 5 şirketi ve 75 personeli ile çalışmalarını hız kaybetmeden sürdürmekte olup, 2500 metrekare yönetim, 6500 metrekare üretim ve depolama olmak üzere toplam 9000m2 alanda hizmet vermeye devam etmektedir.” Özdemir, kendilerinin bu günlere gelmesinde katkısı olan herkese, başta kendisine bu işi öğreten Rüknettin Küçükçalı ya, iş ortaklarına ve her zaman yanlarında olan MuratYalçıntaş’a teşekkür ediyorum” dedi.
18 Yıllık Bir Geçmiş
Açılışta bir konuşma yapan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş; “Aktif Grup’un 18 yıllık bir geçmişi olduğunu, ısıtma, soğutma,
havalandırma sektöründe gerçek bir birikime sahip ve basamakları birer birer ve sağlam adımlarla atmıştır.” Aktif
Grup’un ilkeli, yenilikçi ve insana değer veren bir firma olduğundan da bahseden Yalçıntaş, yeni yerin Aktif Grup’a bereketli,hayırlı ve uğurlu olması söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir