Asya ve Akdeniz sentezini Boğaz’a taşıdı: FENZ İstanbul

Eylül ayı itibariyle İstinye’de kapılarını açan FENZ Restoran; şık ve zarif dekorasyonu, konumu, büyüleyici İstanbul Boğazı manzarası, Akdeniz ve Asya mutfağı sentezi menüsüyle şimdiden gusto sahibi gastronomi sevenlerin uğrak mekanı oldu…


Şef Tolga Bozok’un elinden çıkan, çeşitli başlangıçlar, ortak tabaklar ve ana yemeklerle zenginleştirilmiş FENZ’in menüsü, Akdeniz’in zenginliği ile Asya’nın derinliklerini bir araya getirerek “Mediterrasian Cuisine”in yüksek lezzet notalarıyla ön plana çıkan yemekleriyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Akdeniz ve Asya mutfağı sentezi ve Ege esintileri ile niş bir alan oluşturarak merak uyandırıyor. FENZ; deniz ürünleri, et, sebzeler ve taze baharatların farklı pişirme teknikleriyle harmanlandığı bir menü sunuyor. Bu özel menü, her yemeğin kendi içerisindeki enerjisiyle farklı ve etkileyici deneyimler yaşatıyor, şefin gustosu ile bir lezzet şölenine dönüşüyor.

FENZ, şıklık, samimiyet ve lezzet arayanların beğenisini kazanırken İstanbul’daki yeme içme ve eğlencenin merkezlerinden olan İstinye-Yeniköy hattındaki eşsiz konumu ve ulaşım kolaylığı ile de tercih ediliyor.

Mutfağı atıksız ve sürdürülebilir

FENZ Restoran sadece gastronomi alanındaki başarıları ile değil, “Atıksız ve sürdürülebilir mutfak” yaklaşımı ile dikkat çekiyor. Bu alanda tüm işletmelere örnek olmayı hedefleyen mekan aynı zamanda yerli ürünler kullanıp yerel üreticilere de destek olarak, sürdürülebilirlik konusunda hassas davranıyor.

Lounge, Fine Dining Restoran ve Roof Barı ile 3 katta yer alan mekan, misafirlerine kıtalar arası bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Ünlü mimar Mahmut Anlar’ın tasarımı ile şekillenen, sade, şık, sofistike ambiyansı keyifli bir ortam sunuyor. Ritmin ve lezzetin buluştuğu bu özel mekan; Roof Bar’ında DJ performansları ile İstanbul’un özlenen eğlence ortamıyla da dikkat çekiyor.

#fenziztanbul #boğaz #yenimekan #yenirestoran #asyamutfağı #akdenizmutfağı #şeftolgabozok

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir