Avrupa’nın En Büyük Napolyon Balığı Turkuazoo Akvaryum’da!

1,30 metre boyu ile Avrupa’da türünün en büyüğü olan Napolyon Balığı Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo’da muhteşem bir şov eşliğinde ziyaretçileri ile buluştu…

Bayrampaşa’da bulunan Turkuazoo Akvaryum ilginç sualtı canlısı türlerinden Napolyon Balığı’nı bünyesine dahil ederek ailesini genişletmeye devam ediyor. İsmini erkeklerindeki Napolyon şapkasına benzeyen alın çıkıntısından alan Napolyon Balığı, Lapin familyasının en büyük türü olarak dikkat çekiyor.

Pasifik Okyanusu’nda yaygın olup savaşçı Yeni Zelanda yerlileri anlamına gelen ‘Maori’ kelimesi ile adlandırılan Napolyon Balığı’nın maksimum boyu 2,3 metreye, ağırlığı ise 200 kiloya kadar ulaşabiliyor.

Güçlü ve cesur bir balık olup aynı zamanda insanlar ile çok iyi iletişime geçebilen, evcil hayvanlar gibi kendini sevdirebilen Napolyon Balığı, içerisinde 10 bini aşkın deniz canlısını barındırarak inanılmaz sualtı dünyasını gözler önüne seren Turkuazoo’da meraklılarıyla buluştu.

Turkuazoo Akvaryum ziyaretçileri, Avrupa’da türünün en büyüğü olan Napolyon Balığı’nın Napolyon askerleri kostümlü dalgıçlar ile çıkmış olduğu maceralı sualtı yolculuğuna tanık oldu.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir