Duravit’in Banyo Tasarımındaki Yenilikleri Bitmiyor!

Yaptığı çalışmalarla 2012 yılından da adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Bir başarı faktörü olarak tasarım: 1987 gibi erken bir tarihte, banyo imalatçısı Duravit Giamo serisini tanıtarak “tasarımın banyoyu fethettiğini” gösterdi. O tarihten bu yana, uluslararası tasarımcılarla beraber çalışan firma heyecan verici ürünler ve fikirler geliştirmeye ve böylece banyodaki tasarım uzmanlığını teyit etmeye devam etti.

Puravido kuvet

Yeni şeyler deneme konusundaki cesaretiyle de adından sıkça söz ettiren Duravit, bu yıl kazandığı toplam sekiz ödül bu firmanın yenilikçiğini gösterdi. Nahho ve OpenSpace yeniliklerine ek olarak, PuraVida küvet, SensoWash duş-klozet, Architec pisuar, Starck K ve Cassia mutfak lavaboları ve Ketho banyo mobilyaları serisi ödül kazandı.

İç mekan yenilik ödülünü kazandı

Banyo imalatçısı Red Dot Tasarım Ödülünü, Focus Open 2011 altın madalyasını, iF ürün tasarım ödülünü, İç Mekan Yenilik Ödülünü ve Plux X Ödülünü defalarca evine götürdü.

Red Dot Tasarım Ödülü ve Focus Open 2011

Nahho küvet yeni bir banyo kültürü biçimi olan yüzme ile Red Dot Tasarım Ödülü 2011 jürisinin desteğini aldı. EOOS tarafından geliştirilen bu küvet sayesinde kullanıcılar suyun içinde çaba harcamadan durabiliyor ve tam ve eksiksiz bir rahatlama sağlayan bir hafiflik hissi oluşuyor. EOOS tarafından hazırlanan OpenSpace duş bölmesi de ödül kazandı. Kullandıktan sonra katlanıp kaldırılarak gizleyici bir duvar paneli haline gelen duş bölmesi. OpenSpace, genişlik hissi vermeye ek olarak, banyoda daha fazla hareket özgürlüğü sağlar ki bu da küçük banyolar için önemli bir avantaj olarak görülüyor.

357 başvuru arasında birinci oldu

Uluslararası jüri bu ustalıklı duş bölmesini toplam 357 başvuru arasından seçti ve ona, çarpıcı tasarımı nedeniyle, gıpta edilen “Focus Open 2011″ Altın tasarım ödülünü verdi. Design Center Stuttgart’ın devlet ödülü iyi planlanmış, profesyonel ve çarpıcı tasarımlara veriliyor.

Yenilikleri takip ediyor

Yönetim Kurulu Başkanı Franz Kook banyo imalatçısının tasarım deneyimi hakkında konuşurken şöyle diyor; “Başarılı tasarımın en  önemli özelliği yeni çağın ruhunu yakalamasıdır. İşte bu nedenle hiçbir garanti yoktur. Başarılı tasarım hem çok fazla meraklı olmayı, hem de şirketi baştan icat etmeye devam etmek istemeyi gerektirir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir