Buderus’tan otellere kazan ve kaskad sistem çözümleri

Günümüz dünyasının en önemli konularının başında sürdürülebilirlik gelmektedir. Bu kavram, içinde yer alan enerji verimliliği ile herkesin sahip çıktığı konulardan biri olmuştur. Merkezi ısıtma sistemleri de bu konuda günümüz koşullarına en uygun çözümler sunmaktadırlar. Üstelik hemen hemen tüm dünyada enerji verimliliğiyle ilgili yeni yönetmelik ve standartlar tüketicileri daha verimli sistemler kullanmaları konusunda bilinçlendirmektedir. Enerji verimliliği ile ilgili olarak, Buderus Kaskad Sistemler de ısınmada tasarruf sağlayan kazanlarıyla enerji verimliliğine destek olmaktadır. Ayrıca esnek merkezi ısıtma çözümleriyle ısıtma ihtiyacına kesin çözümler sunmaktadır.

BAKIMI KOLAY VE HIZLI

Buderus GB162 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar %110 verime ulaşmaktadır. Eşanjör borularının özel iç yapısı sayesinde yüksek ısı transferi gerçekleştirilerek, küçük boyutlarda 100kW kapasite sağlanmaktadır. Al-Si eşanjör alaşımı, çok iyi ısı iletimi sayesinde hızlı sıcaklık artışı ve sıcaklık dalgalanmalarını kolayca kompanse edebilmenin yanında yoğuşma suyunun daha nötr olmasına olanak sağlamaktadır. Eşanjör üzerindeki Plazma Polimerizasyon kaplaması yüksek kimyasal dirence sahiptir. Koruyucu bir tabaka oluşturularak, eşanjör yüzeyinde alüminyum oksitlerin oluşması önlenir. Bu sayede, hem cihazın ömrü hem de bakım aralıkları uzar. Ayrıca bakım, kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Eşanjör temizliği sadece su ile sağlanabilir. Kazan içindeki tüm komponentlere önden ulaşım mümkün olduğu için tamir ve bakım da kolaylaşmıştır.

YAKIT VE ENERJİ TÜKETİMİNİ AZALTIR

Modülasyonlu pompa kontrolü, kazan kumanda paneli üzerinden yapılabilir. Bu durumda, pompa debisi kazanın azalan kapasitesi ile birlikte azaltılmaktadır. Böylece hidrolik denge kabı ile birlikte işletimde dönüş sıcaklığının yükselmesi önlenir. Sonuç olarak, kapasiteye uygun debi ile çalışma sayesinde yakıt ve elektrik tüketiminde azalma sağlanır. Konvansiyonel sistemlere göre, çok düşük baca gazı sıcaklıkları sayesinde baca kayıpları da düşük olmaktadır.

AZ YER KAPLAR

Kaskad sistemlerin az yer kaplaması, kazanların duvara ya da bir askıya sırt sırta ve yan yana montaj yapılabildiğinden yer sorunu olan kazan dairelerinde avantaj sağlarlar. Kazanların, küçük boyutları olması ve düşük ağırlıkları sayesinde taşınması, montajı ve bakımları kolaydır.

MALİYET AVANTAJLI

Kazanların kurulumu ve projelendirmesi açısından karşılaştırıldığında yer tipi kazanlarda kullanılması gereken emniyet ekipmanlarına, duvar tipi kaskad sistemlerde gerek olmadığından, maliyet açısından avantaj sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir