Büyükdağ Holding’den Kuşadası’na 30 milyon dolarlık turizm ve gayrimenkul yatırımı

Turizm sektöründe üç otel ile faaliyet gösteren Büyükdağ Holding turizm ve enerji sektörlerine 100 milyon dolarlık sıcak yatırım yapacağını açıkladı. Turizmde yatırımların hızlanacağını duyuran Büyükdağ Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Büyükdağ, “Kuşadası’nda 30 milyon dolarlık turizm ve gayrimenkul yatırımımız olacak.” dedi. 

Satış-pazarlama, enerji, iletişim, inşaat ve araç muayene sektörlerinde faaliyet gösteren ve 800 kişiye istihdam sağlayan Büyükdağ Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Büyükdağ, şirketin faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini açıkladı. Büyükdağ Holding olarak ana iş kollarının satış ve pazarlama olduğunu ifade eden Ali Büyükdağ, “1995 yılı itibarıyla bu işe başladık. Coca Cola ve Efes Pilsen’in İstanbul’da distribütörlüğünü aldık. Sonrasında satış pazarlama ağını Ege’ye de taşıdık. Günlük olarak 45 bin noktaya hizmet veriyoruz. Turkcell’le de bir iş ortaklığımız var. Kurumsal firmalara hizmet veriyoruz, turizm sektöründe 3 otel ile faaliyet gösteriyoruz. İstanbul’da Karaköy ve Taksim’de 2 otelimiz mevcut. Diğer otelimiz ise Kuşadası’nda bulunuyor. Enerji alanındaki faaliyetlerimiz ise 2014 yılında başladı. Şanlıurfa’da 17 megawatt güç üreten bir güneş enerjisi santralimiz var. Tunceli’de de bir tane araç muayene istasyonumuz bulunuyor.” dedi.

Kuşadası’na 30 milyon dolarlık yatırım planı

Turizm ve gayrimenkul sektörleri hakkında da değerlendirmeler yapan Büyükdağ, “Türkiye turizmi son yıllarda büyük sorunlar yaşadı. Dünya çapında yaşanan koronavirüs salgınından sonra turizm sektörü büyük darbe yedi. Ancak krizleri yönetmeye alışık olan Türkiye turizm sektörü, bu kötü süreci de hızlıca atlatmayı başardı. Son dönemlerde artan turist sayıları ve elde edilen gelirlere bakılınca turizm sektörünün gelecekte çok daha iyi noktalara ulaşacağına inanıyoruz. Bu çerçevede Kuşadası’ndaki 5 yıldızlı otelimizi yeniden inşa etmek için çalışmalara başladık. Yine Kuşadası’nda bir villa projesi başlatıyoruz. Buradaki turizm ve gayrimenkulde yaklaşık 30 milyon dolarlık bir yatırım öngörüyoruz. İstanbul’daki otellerimiz için de yatırımlara devam edeceğiz. Turizm sektöründe dünya çapında bir marka olan Türkiye’nin, çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyoruz. Yüksek harcama kapasitesine sahip yabancı turistin ülkemize gelmesi için çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Güneş enerjisi yatırımları Türkiye’nin geleceği

Güneş enerjisi santrali tarafında da yatırımlara devam edeceklerine dikkat çeken Büyükdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şarj istasyonları dışında güneş enerjisi santrali tarafında yatırımlarımız olacak. İlk etapta bir güneş enerji santralini satın almak için görüşmelerimiz sürüyor. Bunun dışında da girişimlerimiz devam ediyor. Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi yatırımlarının Türkiye’nin ve dünyanın geleceği olduğuna inanıyoruz. Yeşil enerji yatırımları konusunda şirket olarak çok istekliyiz. Halihazırda devam eden güneş enerjisi santralimizde kurulu gücü de artırmak istiyoruz. Bu çerçevede 5 yıl içinde enerji tarafında 100 milyon dolarlık yatırım yapmak istiyoruz. Bu yatırımları yaparken kullanılan malzemelerden kullanılan teknolojilere kadar en özel ürünleri seçmeye özen gösteriyoruz.”

#büyükholding #alibüyükdağ #turizm #yatırım #kuşadası #yeniyatırımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir