Anasayfa » Etkinlik » Contemporary Istanbul’un fiziki etkinliği bahara ertelendi, sanal fuar ise…

Contemporary Istanbul’un fiziki etkinliği bahara ertelendi, sanal fuar ise…

Contemporary Istanbul, İçişleri Bakanlığı’nca 1 Aralık 2020 tarihinde açıklanan yeni önlemler kapsamında fiziki fuarını nisan-mayıs aylarına ertelediğini duyurdu.  Sanal fuar ise, 19-20 Aralık tarihlerinde öngösterim, 21 Aralık-4 Ocak tarihleri arasında genel ziyaretçiye açık olarak gerçekleşecek.

Contemporary Istanbul, İçişleri Bakanlığı’nca 1 Aralık 2020 tarihinde açıklanan yeni önlemler ve bu kapsamda İçişleri Bakanlığı ve ilgili diğer idari merciler tarafından açıklanan kısıtlamalar ve yasaklamalar doğrultusunda 15. Contemporary Istanbul’un fiziki edisyonunu nisan – mayıs aylarına ertelediğini duyurdu. Sanal fuar ise,  CI’ın gene bir başka yeniliği olarak 19-20 Aralık tarihlerinde öngösterim, 21 Aralık- 4 Ocak tarihleri arasında genel ziyaretçiye açık olarak gerçekleşecek.

CI yetkililerinden yapılan duyuruda şu ifadeler yer buldu:

“Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizden başlayarak tüm paydaşlarımız için en verimli ve uygun kararı verebilmek adına planlarımızı gözden geçirdik. Yarın açabilecek kadar da hazır ve istekli olmamıza rağmen, mevcut koşullar ve uygulanan idari / hukuksal kısıtlamalar göz önüne alındığında, sanat gibi yapıcı, yaratıcı ve iyimserlik yüklü bir ortamın CI gibi güçlü ve prestijli bir kurum bünyesinde organize edilecek fuarımızın en doğru şartlar altında gerçekleştirilmesinin gerekliliği malumunuzdur.

Biz fuarlarımızın toplumsal yaşantımıza renk olmasını, güç katmasını, umut getirmesini diliyoruz. Ülkemizdeki çağdaş sanat ortamını en iyi seviyeye çıkarmak ve geliştirmek düşüncesiyle Contemporary Istanbul’ u 2020 yılında, 15. yaşında, önce eylül ayından aralık ayına almıştık. Kasım başında gerçekleştirdiğimiz Danışma Üst Kurulu toplantısında aralık ayı için çalışmalarımızı sürdürmeyi kararlaştırdık.

Fakat yukarıda bahsettiğimiz nedenlere dayanarak fiziki fuarımızı nisan – mayıs ayları gibi daha ışıklı, canlı, umut dolu günlere taşımaya karar verdik. Böylece katılımcılarımız artacak, fuarımızın uluslararası boyutu güçlü kalacak, toplumsal işlevi etkinleşecektir. Kararlarımızı İstanbul’un geleceğini de düşünerek sanatın birleştirici, onarıcı, iyilikçi, yapıcı niteliklerine koşut olarak hep birlikte almaktan mutluluk duyuyoruz.”

#ContemporaryIstanbul #CI #İçİşleriBakanlığı #fuar #etkinlik #istanbul #covid19

İnceleyin

YOFest’21 haziranda başlıyor

Uluslararası otel zinciri YOTEL’in 7 ülke ve 13 şehirde faaliyet gösteren 18 otelin 10’unda YOFest’21 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz