Dünyanın En Lüks Otel Gruplarından Mandarin Oriental, Boğazda

Lüks gayrimenkul projeleri geliştiren, ayrıcalıklı yaşam tarzlarının öncüsü Astaş Holding çok özel lokasyonlarda yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 600.000 m2’lik arazide hayata geçirdiği villa, rezidans ve lüks resort otel projesinin işletme anlaşmasını Mandarin Oriental Hotel Group ile yapan Astaş Holding, bugün de İstanbul Boğazı’nda bulunan 15.000 m2’lik Kuruçeşme Arena arazisini satın aldı.

200 metreye yakın Boğaz cephesine sahip araziye yapacağı otel için yine Mandarin Oriental Hotel Group ile ortak proje geliştiren Astaş Holding,  uluslararası sermayenin de Türkiye’ye yatırım yapmasını sağlayacak. Astaş Holding, Kuruçeşme’de gerçekleştireceği otel projesi dışında Sultanahmet’te de yine Mandarin Oriental Hotel Group ile bir başka otel projesi daha hayata geçirmeyi hedefliyor. Her iki projenin yatırım tutarı ise 500 milyon dolar olarak öngörülüyor.

Astaş Holding, Kempinski Residences Astoria, Bellevue Residences Managed by Kempinski ve Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski ile devam eden lüks gayrimenkul projelerine Şubat 2012’de imzaladığı sözleşme ile Akdenizli lüks yaşam tarzını yeniden tanımlayan The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum ve Mandarin Oriental, Bodrum otel projesini ekledi. Bodrum’u dünyanın en lüks resort destinasyonları listesinde en üst sıralara taşımayı hedefleyen Astaş Holding, Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum’da başlayan işbirliğini iki farklı noktada olmak üzere İstanbul’a taşıyor.

Dünyanın lüks otel işletme markalarından Mandarin Oriental Hotel Group’u Türkiye’ye ilk defa getiren ve Akdeniz ile Ege’nin en güzel koyu olan Cennet Koyu’nda The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum ile 102 delüks oda ve süitten oluşan Mandarin Oriental, Bodrum resort otel projesini geliştiren Astaş Holding, Kuruçeşme-Arena arazisini 31 Temmuz 2012 tarihinde satın aldı. İki yıldan bu yana mal sahipleri ile görüşme maratonunu sürdüren Vedat Aşcı, araziyi Astaş Holding Grubu’na ait olan Esta şirketine dahil etti. Astaş Holding, 15.000 m2 alana sahip 200 metreye yakın Boğaz cephesi olan araziye inşa edeceği otel için Mandarin Oriental Hotel Group ile işbirliği yapacak.

Kuruçeşme’deki otel projesinin yanı sıra Sultanahmet’te de bir otel projesi hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarını sürdüren Astaş Holding, eşsiz lokasyonu bulunan her iki otel projesinde de dünyanın en lüks otel grubu olan Mandarin Oriental Hotel Group ile işbirliği yapacak. Türkiye’de ve uluslararası projelerde de birlikte yatırım yapma konusunda Mandarin Oriental Hotel Group ile prensipte mutabık kalan Astaş Holding, Kuruçeşme ve Sultanahmet’te hayata geçireceği iki otel projesi için 500 milyon dolarlık bir yatırım tutarı öngörüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir