Endüstriyel mutfak sektörünün ihracat lideri, bu defa da Öztiryakiler

Endüstriyel mutfak sektöründe ihracatın lideri bu defa da değişmedi, ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ ödül töreninde Öztiryakiler bulunduğu iki kategoride de ödüle sahip oldu.

Her yıl İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni 30 Mart günü gerçekleşti. ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ ödül töreninde Öztiryakiler bulunduğu iki kategoride de ödüle sahip oldu. Endüstriyel Mutfak Ürünleri kategorisinde birinciliğini koruyan Öztiryakiler, Paslanmaz Çelik Mutfak Eşyası kategorisinde ise ikinciliğe yükseldi.

Öztiryakiler 1958 yılından bugüne endüstriyel mutfak sektöründe 1400 çalışanı ile hazırlık, pişirme, taşıma, bulaşık, soğutucu, açık büfe ve servis ekipmanları yanı sıra masa üstü servis ekipmanları, temizlik ve hijyen sistemleri ve mobil sahra yaşam üniteleri üretimlerini 140 bin m² modern üretim tesislerinde gerçekleştiriyor. Yerli ve Milli ürünlerin üretimiyle 2 binden fazla cihaz, 5 bini aşkın geniş ürün yelpazesiyle Türkiye’de 4 bölge müdürlüğü, 75 bayi, 118 satış sonrası servis noktası ve sektöründe ihracat lideri olarak 5 kıtaya doğrudan satış, anahtar teslim proje desteği veriyor.

Tahsin Öztiryaki: “2022’nin sonunda da hedefimizi aşacağımızdan hiç şüphemiz yok”

Endüstriyel mutfak ürünleri sektörü 2022 yılının ilk üç ayında ihracat rakamları geçen senenin aynı dönemine göre %48,0 artarak 3,8 milyar dolarlık ihracatın gerçekleştiğini aktaran İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki sözlerine şu şekilde devam etti; “Yılın ilk 3 ayında neredeyse geçtiğimiz yılın 4 aylık ihracat rakamını yakalamış durumdayız. Aynı dönemde ihracatımızı 707 bin tondan 834 bin tona çıkarmış olmamız rakamsal artışın sadece hammadde fiyatlarındaki artışa bağlı olmadığını da gözler önüne sermektedir. Bununla birlikte, geçtiğimiz şubat ayında 1,26 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek aylık sektör ihracat rakamını yakaladık.  Aşmayı başardığımız her ihracat hedefi gibi ihracat hedefimiz olan 10 milyar doları da hep birlikte aşarak 2021 yılında 12 milyar doların üzerinde bir rakama ulaştık. 2022 yılının sonunda da asgari 15,5 milyar USD’lik hedefimizi aşacağımızdan hiç şüphemiz yok. Bu başarıları mümkün kılan 8.000 üyemizin tüm işçi ve çalışanlarına, Birliğimiz personeline, bizimle iletişimlerini mesai mevhumu tanımadan sürdüren kıymetli bürokratlarımıza, bizleri destekleyen TİM Başkanımız İsmail Gülle’ye ve bu yolda bizlerle yürüyen Sayın Bakan Yardımcılarımıza, Sayın Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

#öztiryakiler #tahsinöztiryaki #İstanbulDemirveDemirDışıMetallerİhracatçılarıBirliği #İDDMİB #İhracatınMetalikYıldızlarıÖdülTöreni #EndüstriyelMutfakÜrünleri #horeca #endüstriyelmutfak #ödül #ihracatınyıldızları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir