Eresin otellerine ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’

Eresin Hotels zincirindeki oteller, uluslararası düzeydeki kriterlerin yüzde 100’ünü tamamlayarak, ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı almaya hak kazandı.


Turizm ve konaklama sektörünün öncü zincirlerinden Eresin Hotels, çevre ve sürdürülebilirlik platformu Global Sustainable Tourism Counsil (GSTC) tarafından tanınan ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ aldı. Eresin Hotels, zincirinde bulunan otellerinde uluslararası düzeydeki kriterlerin yüzde 100’ünü tamamladı ve turizm sektöründe sürdürülebilirlik standardının geliştirilmesine yönelik uluslararası düzeyde belirleyici olan ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Müberra Eresin: “Misafirlerimizin güvenini artıracak”

Eresin Hotels Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, sürdürülebilir turizm kavramının, turizm faaliyetlerinin yerel kültür, çevre ve ekonomiye olumlu katkı sağlayarak gelecek nesillere aktarılabilmesini sağlayan bir turizm modeli olarak tanımlandığını hatırlattı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanlığı görevini de sürdüren Eresin, “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası, Eresin Hotels’in bu ilkelere bağlı kalmasını ve sürdürülebilir turizm uygulamalarının iyileştirilmesini taahhüt ettiğini doğrular niteliktedir. İşletmelerimizin çevreye, yerel topluma ve ekonomiye olan etkisini yönetmek için yaptığımız çabaların bir göstergesidir. Bu sertifika, turizm sektörünün sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılacağına inanan ve bunu benimseyen misafirlerimize de güven verecektir. Bu konuda özveriyle çalışan Eresin Hotels ekibimize de ayrıca çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

TGA ile iş birliği yaptı

GSTC’nin kurucu üyeleri arasında Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sivil toplum kuruluşu Rainforest Alliance ve Birleşmiş Milletler Vakfı bulunuyor. Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA), Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) ile imzaladığı iş birliği anlaşması sonrasında sertifika uygulaması Türkiye’de başlatılmıştı. 2023 yılı itibariyle turizm sektöründe sürdürülebilirliğe yönelik bir dönüşüm başlatan Türkiye’nin GSTC ile işbirliği,  Türkiye’yi uluslararası arenada güçlü bir rakip olarak öne çıkarıyor.

#eresinhotels #eresinotelleri #sürdürülebilirturizmsertifikası #turizm #sertifika #sürdürülebilirturizmsertifikası #müberraeresin #tga

 

 

 

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir