Fırıncılıkta Son Teknolojiler “Ankara’da İlk Kez”

Türkiye’nin en kapsamlı ve Avrupa’nın 3. büyük fırıncılık teknolojileri fuarı; Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen IBATECH 2013, 14-17 Mart tarihleri arasında Ankara’da ilk kez düzenlenecek. Türkiye’nin küresel anlamda en önemli oyunculardan biri olduğu ekmek, pasta, dondurma ve çikolata teknolojilerinin tüketim oranı da günde 115 milyona ulaştı.

Markalaşmanın ve bayilik sisteminin son birkaç yıldır gelişmeye başladığı sektörde, makine ihracatının yanı sıra bazı firmalar yurtdışında perakende mağazalar kurmaya başladı. Türkiye ekmek, pasta, çikolata, dondurma teknolojileri sektöründe en çok ihracatı Rusya, Arap Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerine yapıyor. IBATECH 2013 fuarı bölgesel anlamda sektörün en etkili pazarlama etkinliği olduğundan; Türk ihracatçısı için çok önemli bir platform.

EKMEĞİN BAYATLAMASINI ÖNLEYEN ÜRÜNLER İLK KEZ IBATECH’TE

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Gençoğlu: “Bu yıl 6.kez düzenlenecek Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBATECH ilk kez Ankara’da gerçekleştirilecek. Ankara ve bölgesi, bayilik, satış noktası ve franchise için standartlara uygun koşullarda girişimcilerin bulunması ve hızla büyüyen, gelişen tüketici potansiyeliyle de ayrıca önem taşıyor. Ekmek makinelerinden ekmek katkı maddelerine, hamur çevirme makinelerinden; ekmek dilimleme makinelerine, pasta fırınlarına, ambalaj makineleri ve bisküvi makinelerine kadar çok geniş bir konseptte Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın 3.büyük fuarı olan IBATECH’te yatırımcılarla bir araya gelecek. Ülkemizde satın alma gücüyle paralel artan refah beklentisi, geleneksel unlu mamül tüketimini de değiştirmeye başladı. Otantik ekmeklerden kahvaltılık ve atıştırmalık unlu mamüllere kadar birçok çeşidi sunabilen perakende satış noktaları, yakın zamanda tüketici zihnindeki fırın algısını da değiştirecek. Unlu mamüllerin yanı sıra dondurma ve çikolata alanında da dev fırsatlar söz konusu. Ayrıca son dönemde Sayın Başbakanımızın üzerinde durduğu “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” kapsamında da fuarımızda ekmeğin bayatlamasını önleyen ürünlerin sergileneceği standlar da olacak. Yerli ve yabancı sektör lideri markalar en son ürünlerini bu fuarda pazara sunarak Anadolu ve çevre ülkelerden gelen binlerce satın almacıyla buluşma, yeni pazarlar keşfetme fırsatını yakalayacaklar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir