Geleceğin Şefleri Ustalarıyla Buluştu

Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans Programı’nın geleneksel etkinliği “Liseli Şefler 2012”, mutfak sanatlarında yetenekli 10 liseli genci, aynı zamanda ÖzÜ öğretim görevlisi de olan ünlü Şef Gabriele Sponza ile buluşturdu. Genç şef adaylarının kendi yeteneklerini keşfetmesini sağlayan uygulamalı etkinlik, Swissotel the Bosphorus İstanbul mutfağında enfes kokuların tütmesine neden oldu. Usta şeften tavsiyeler alan liseli öğrenciler, hem müthiş bir deneyim yaşadılar hem de hayal ettikleri kariyeri deneyimleme fırsatı buldular.

Gastronomi ve Mutfak Sanatlarına ilgi duyan lise öğrencilerine yeteneklerini keşfetme ve sergileme fırsatı sunma amacıyla ikincisi gerçekleştirilen Liseli Şefler etkinliği, Tekirdağ, Ankara, İzmir ve İstanbul’dan 10 öğrencinin katılımıyla Swissotel the Bosphorus İstanbul mutfağında gerçekleşti. Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans programının artık geleneksel hale gelmiş olan Liseli Şefler etkinliğinde, bu yıl genç şefler Özyeğin Üniversitesi öğretim görevlisi Şef Gabriele Sponza ile çalışma fırsatı buldu.

“Başarılı bir şef olmanın sırrı çok çalışmak”

Özyeğin Üniversitesi öğretim görevlisi Şef Gabriele Sponza ile kısa bir sohbetle başlayan etkinlik, Şef Sponza’nın liseli şeflere Risotto hazırlanması konusunda verdiği uygulamalı eğitim ile devam etti. Öğrencilerin Şef Sponza ile birlikte hazırladığı Risotto’yu afiyetle yedikleri etkinliğin sonunda, Şef Sponza gastronomi ve mutfak sanatlarına ilgi duyan ve bu alanda kariyer hedefleyen öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Şef Sponza: “Bu alanda başarılı olmak istiyorsanız çok çalışmaya hazır olun. Çok gezin, çok okuyun ve yeni tatlar tatmaktan hiçbir zaman çekinmeyin.” Genç şefler, Şef Gabriele Sponza ile Swissotel the Bosphorus İstanbul mutfağında unutulmaz bir deneyim yaşayabilmek için hünerlerini sergilemiş ve kendi hazırladıkları bir yemeğin sunum fotoğrafı ve tarifi ile yapılan başvurular arasından seçilmişlerdi.

“Etkinliği kaçıran arkadaşlarım çok pişman oldu”

Etkinlik Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Direktörü Mehmet Teoman Alemdar ve Swissotel the Bosphorus İstanbul Kurumsal İletişim Direktörü Yeşim Doğukan’ın hazır bulunduğu sertifika töreniyle sona erdi.

11. Sınıf öğrencisi Dilan Kaya ise etkinlik sonrasında düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Liseli Şefler olarak anılmaktan gurur duydum. Okulda herkes izlenimlerimi anlatmam için gözümün içine baktı ve katılmayanlar çok pişman oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir