Gıda Güvenliğinde Hedef Dünya Standartları

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, yerli üretime en büyük katkının gıda güvenliği konusunda dünya standartlarını yakalamaktan geçtiğini ifade etti.

Her yıl 12 – 18 Aralık tarihleri arasında, özellikle çocuklarda tüketim ve tutumluluk bilincinin gelişmesine yönelik “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kutlanıyor. Yerli tüketimin bilinçli olarak artmasını hedefleyen bu hafta süresince ilköğretim okullarında tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanıyor. Bilinçli tüketim alışkanlıklarının küçük yaslarda kazanıldığını belirten Erol, Muratbey olarak kaliteli beslenme ve bilinçli tüketim alışkanlıkları oluşmasına katkı sağlamaya büyük önem verdiklerini belirtti. Global üretim standartlarında yerel unsurlarla zenginleştirdikleri lezzetleri tüketicilerinin beğenisine sunduklarını söyleyen Erol; ISO 2200, BRC, TSE ve HACCP belgeleri ile global anlamda üretim kalitelerini de belgelendirdiklerini ifade etti.

Yarım yüzyılı askın süredir insan sağlığına en uygun şartlarda, katkı maddesi kullanmadan ve sağlıklı lezzet faktörünü öncelik kabul ederek üretimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Erol, özellikle son dönemde gündeme gelen güvenli gıda konusunda da uzun süredir bilimsel çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Erol konuyla ilgili olarak, “Mevcut kalite sistemlerimiz ile ürünlerimizde izlenebilirlik sağlanmış durumdadır. Muratbey olarak bir yandan hiçbir zararlı katkı maddesi ilave edilmeksizin, modern sağlıklı koşullarda ürettiğimiz besin değeri yüksek ürünlerimizi tüketiciye sunarken, diğer yandan da bu  ürünleri aynı sağlıklı koşullarda sofralara ulaştırabilmek için sürecin her aşamasını uzman gıda mühendislerimize kontrol ettiriyoruz” açıklamasını yaptı. Global standartlarda üretilen yerel lezzetlerin tüm dünyada rekabet edebileceğini ifade eden Erol, tüm Türk halkının ve öğrencilerin “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası”nı tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir